Kolejne zwycięstwo rezerw

Drugi zespół seniorów Unii pokonał wczoraj w meczu wyjazdowym LKS Pstrążna 5:1. W drużynie Wojciecha Hetmanioka zagrało aż 9 zawodników z III-ligowej kadry, ale potraktowali oni to spotkanie wybitnie treningowo, stąd widowisko nie stało na zbyt wysokim poziomie. Z góry było wiadomo, że nawet grając na pół gwizdka unici i tak wygrają, bo różnica w umiejętnościach była ogromna, w dodatku nasi „ligowcy” mieli w nogach ciężkie treningi zaaplikowane im w tym tygodniu przez trenerów Piotra Haudera i Mateusza Galikowskiego, co nieco tłumaczy ich słabszą dyspozycję.

Pierwsza bramka padła w 8 minucie kiedy to po dośrodkowaniu Patryka Dudzińskiego na „krótki” słupek zszedł Szymon Gałecki i trafił kolanem na 1:0. Potem turzanie zmarnowali kilka znakomitych okazji, m.in. Mateusz Sitnik przegrał pojedynek sam na sam z Patrykiem Majchszakiem, a Dawid Skrzyszowski trafił z ostrego kąta tylko w boczną siatkę.

W 28 minucie jeden z obrońców gospodarzy zagrał piłkę ręką w polu karnym i arbiter podyktował rzut karny, który efektowną „podcinką” na gola zamienił Jonatan Domin. Tuż przed przerwą po dwójkowej akcji Dudzińskiego z Michałem Szczurkiem, ten pierwszy uprzedził defensorów Pstrążnej i zamienił dośrodkowanie swojego kolegi na trzeciego gola.W pierwszej połowie gospodarze z rzadka przedostawali się pod nasze pole karne, a jak już im się to udało, to w porę interweniowali obrońcy Unii.

Po przerwie obraz gry uległ nieco zmianie, zawodnicy gospodarzy już tak nie „murowali” swojej bramki i wykorzystując „nierychliwe” powroty naszych zawodników do obrony, powinni zdobyć kilka bramek, ale na ich drodze stanął wyśmienicie dysponowany Dawid Fugiel. Obronił on dwa kapitalne uderzenia z dystansu, które zmierzały pod poprzeczkę jego bramki, obronną ręką wyszedł także w sytuacjach jeden na jednego z Martinem Sobeczko, który dwa razy stanął oko w oko z naszym golkiperem, a także obronił „główkę” Artura Kosika z najbliższej odległości. Jak do tego dodamy nieudany lob Roberta Weidemana z 16 metrów do pustej bramki, to zobaczymy, że w drugiej połowie mieliśmy sporo szczęścia.

Oczywiście ta otwarta gra i zaangażowanie większej ilości zawodników do ataku powodowało rozluźnienie szyków obronnych, co udało się unitom dwa razy wykorzystać. W 57 minucie efektownym strzałem z narożnika pola karnego popisał się Szczurek, a w końcówce wreszcie przełamał się Sitnik, który wcześniej trafił m.in. w słupek. Kilka razy gospodarze cudem ratowali się od straty gola, aż trzy razy wybijali piłkę z pustej bramki, a i Majchszak zaprezentował wiele świetnych interwencji. Jedyny gol dla Pstrążnej padł w 85 minucie po skutecznej dobitce Weidemana, po zablokowanym wcześniej strzale Kosika.

Nasi zawodnicy zrobili to co do nich należało, czyli wywalczyli małym nakładem sił trzy punkty i co najważniejsze uniknęli kontuzji przed ważną końcówką sezonu III ligi. Dla niektórych były już to ostanie mecze w rezerwach, gdyż najprawdopodobniej w środowym spotkaniu z Rekordem Bielsko-Biała przekroczą limit dozwolonych występów w pierwszej drużynie. Za tydzień nasz drugi zespół seniorów czeka niezwykle ważne spotkanie z liderującym KS Kornowac, ewentualne zwycięstwo pozwoli realnie myśleć o grze w barażach o awans do A klasy.

LKS PSTRĄŻNA – LKS UNIA II TURZA 1:5 (0:3)

0-1  Szymon Gałecki 8′ (asysta Patryk Dudziński)
0-2  Jonatan Domin 28′ (rzut karny)
0-3  Patryk Dudziński 44′ (asysta Michał Szczurek)
0-4  Michał Szczurek 57′ (asysta Jonatan Domin)
1-4  Robert Weideman 85′
1-5  Mateusz Sitnik 88′ (asysta Patryk Dudziński)

Sędziowali: Benedykt Gomułka (główny), Tomasz Piwowarczyk, Gerhard Taschka (asystenci)
Widzów: 40
LKS PSTRĄŻNA: Patryk Majchszak – Szymon Sitko, Rafał Wasiak, Adrian Chrząszcz, Mariusz Krakowczyk – Dawid Weideman (22` Robert Weideman), Michał Biczysko, Martin Sobeczko, Tomasz Sopyła, Tymoteusz Nowak – Artur Kosik
Trener: Tomasz Gajewski
LKS UNIA II TURZA: Dawid Fugiel – Jan Chlebik, Krystian Dudała, Michał Szczurek – Dawid Skrzyszowski (46` Mirosław Pawlusiński), Marcin Zarychta, Szymon Gałecki (60` Wojciech Hetmaniok), Przemysław Pawliczek (46` Wojciech Konopek), Mateusz Sitnik – Jonatan Domin (81` Jan Brocki), Patryk Dudziński
Pozostali rezerwowi: Michał Żyluk
Trener: Wojciech Hetmaniok