Juniorzy mkną po mistrzostwo

Szósty mecz – szóste zwycięstwo, taki jest bilans naszych juniorów młodszych po wczorajszej wygranej z KS 1905 Krzanowice 6:2. W rozegranym awansem meczu od początku uwidoczniła się przewaga unitów, ale na gole musieliśmy czekać aż do 30 minuty, wtedy to kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Szymon Plewka. Trzy minuty później goście po strzale Pawła Krzemienia niespodziewanie wyrównali, ale po kilku chwilach Unia znów prowadziła po strzale w „krótki” róg Tobiasza Kacprzaka.

W drugiej połowie ten sam zawodnik asystował przy golach Filipa Odrozka i Patryka Brzezińskiego. Piąta bramka była autorstwa Jakuba Kuczy, który trafił głową po dośrodkowaniu Grzegorza Buczka z rzutu rożnego. W 73 minucie drugiego gola strzelili podopieczni trenera Jerzego Wochnika, a zdobył go strzałem z rzutu wolnego Przemysław Jakubczyk.

W ostatniej akcji meczu arbiter podyktował za zagranie ręką rzut karny dla Unii, do piłki podszedł obchodzący w tym dniu 16 urodziny Czarek Chojka i ustalił wynik spotkania na 6:2. Przed naszymi zawodnikami teraz zaległe spotkanie z Górnikiem Pszów i ewentualne zwycięstwo znacznie przybliżyłoby unitów do zdobycia tytułu najlepszej drużyny w tej kategorii wiekowej na szczeblu Podokręgu Racibórz.

Skład Unii: Mateusz Klepek – Jakub Sosna (19′ Mikołaj Knopek 60′ Bartosz Plewka), Jakub Kucza, Bartosz Wiaterski (65′ Karol Kwiatkowski), Cezary Chojka – Miłosz Sierny, Grzegorz Buczek, Szymon Plewka, Patryk Brzeziński – Filip Odrozek (50′ Damian Mach), Tobiasz Kacprzak
Trener: Przemysław Pawliczek