Zdecydowane zwycięstwo Unii

Unia wróciła na właściwe tory zwyciężając  w meczu wyjazdowym z Górnikiem Wałbrzych 4:0! Poza efektownym wynikiem cieszyć może tym razem również styl. Od początku spotkania turzanie dominowali i już w 4 minucie objęli prowadzenie. Paweł Staniczek uruchomił prostopadłym podaniem swojego imiennika Polaka, ten wyszedł na pozycję sam na sam z Damianem Jaroszewskim i jej nie zmarnował.

W 19 minucie po rzucie wolnym Dariusza Pawlusińskiego piłka szczęśliwie trafiła pod nogi Dawida Mikołajca, a ten skorzystał z okazji i z 7 metra pokonał Jaroszewskiego.

W ostatniej akcji pierwszej połowy Piotr Szymiczek przypomniał sobie swoje najlepsze czasy z gry w ekstraklasie w barwach Odry Wodzisław i w znakomitym stylu ograł do spółki z Jonatanem Dominem defensywę Górnika i plasowanym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy po raz trzeci w tym meczu. Nic lepszego nie mogło nam się przytrafić, bo pomni wydarzeń w spotkaniu z Dzierżoniowem nie mogliśmy być do końca pewni wygranej.

Stała się ona pewna w 49 minucie kiedy faulowany w polu karnym był Dawid Hanzel, a skutecznym egzekutorem karnego okazał się Dariusz Pawlusiński. Tego już nie mogliśmy wypuścić z rąk, tym bardziej, że rywale byli praktycznie bezzębni.

Przypominało to nieco nasz mecz ze Zdzieszowicami, tam też obudziliśmy się dopiero w końcówce. Tak samo uczyni dzisiaj wałbrzyszanie, ale najpierw Damian Migalski za daleko wypuścił sobie piłkę w sytuacji jeden na jednego z Marcinem Musiołem, a w doliczonym czasie gry jego uderzenie trafiło po rykoszecie w słupek naszej bramki. Z naszej strony dwukrotnie znakomitych okazji nie wykorzystał Hanzel, którego za każdym razem zatrzymał Jaroszewski.

To bardzo ważne trzy punkty wywalczone przez podopiecznych trenera Piotra Haudera, który po dwóch meczach zawieszenia, zwycięsko powrócił na ławkę rezerwowych.

KP GÓRNIK WAŁBRZYCH – LKS UNIA TURZA 0:4 (0:3)

0-1 Paweł Polak 4′ asysta Paweł Staniczek
0-2 Dawid Mikołajec 19′ asysta Dariusz Pawlusiński
0-3 Piotr Szymiczek 45+1′ asysta Jonatan Domin
0-4 Dariusz Pawlusiński 49′ (rzut karny)

Sędziowali: Andrzej Urban (główny), Piotr Bajer, Mateusz Owoc (asystenci)