Pierwsza wygrana orlików

Miłą niespodziankę sprawiła wczoraj nasza drużyna orlików, która pokonała dotychczasowego wicelidera LKS Tworków 4:3. Spotkanie, pomimo osłabienia obu drużyn, mogło się podobać, a w dodatku było niezwykle emocjonujące. Dość powiedzieć, że decydująca o zwycięstwie bramka dla Unii padła w ostatniej akcji meczu, a i przedtem sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie.

Rozpoczęło się od bramki Pascala Hetmanioka zdobytej po składnej akcji  całego zespołu, ale już 2 minuty później kapitalnym uderzeniem pod poprzeczkę wyrównała Nicole Jendrzejczyk. Pomimo wielu prób z obu stron, w pierwszej połowie więcej bramek już nie padło, a na słowa pochwały zasłużyli obaj bramkarze.

W drugiej części gry znów jako pierwsi gola zdobyli turzanie, a strzelił go w zamieszaniu podbramkowym najmłodszy w naszym zespole Kacper Osyda. Radość unitów nie trwała jednak długo, bo po kilku chwilach swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobyła Jendrzejczyk, która tym razem wykorzystała swoje warunki fizyczne, wygrała walkę o piłkę z naszymi stoperami i z bliska posłała ją do siatki. P

o następnych pięciu minutach to tworkowianie po raz pierwszy w tym meczu wyszli na prowadzenie, a autorem bramki był Krzysztof Popela, który mocnym strzałem w „krótki” róg zaskoczył znakomicie spisującego się w naszej bramce Bartosza Hanca. Po chwilowym kryzysie, unici włączyli piąty bieg, i w 51 min. wyrównali. Przesądzili o tym nominalni rezerwowi, którzy przeprowadzili ciekawą akcję lewym skrzydłem, na której końcu przepięknym uderzeniem popisał się Patryk Adamczyk.

Trzy minuty później ten sam zawodnik powinien dać Unii prowadzenie, ale tym razem strzelił w środek bramki i Rafał Kuhl poradził sobie z tym uderzeniem. Walka o zwycięstwo trwała do końca, Jendrzejczyk trafiła z dystansu w poprzeczkę, strzał Hetmanioka w ostatniej chwili zablokowali obrońcy, aż wreszcie w ostatniej akcji meczu do siatki trafił Konrad Lis, czym niezwykle ucieszył wszystkich kibicującym turskiej Unii.

To jak wspomnieliśmy w tytule relacji debiutanckie zwycięstwo Unii w grupie mistrzowskiej, i mamy nadzieję, że ta wygrana podbuduje podopiecznych trenera Marcina Grabowskiego i w najbliższych spotkaniach również powalczą o komplet punktów.

LKS UNIA TURZA – LKS TWORKÓW 4:3 (1:1)

1-0  Pascal Hetmaniok 17′
1-1  Nicole Jendrzejczyk 19′
2-1  Kacper Osyda 40′
2-2  Nicole Jendrzejczyk 41′
2-3  Krzysztof Popela 46′
3-3  Patryk Adamczyk 51′
4-3  Konrad Lis 60′

Sędziował: Grzegorz Porwoł

LKS UNIA TURZA: Bartosz Hanc – Artur Sosna, Marcin Kłosok, Kacper Osyda, Samuel Lis, Pascal Hetmaniok, Konrad Lis