Trampkarze ograli Radziejów

Bardzo ważne zwycięstwo z bezpośrednim rywalem w tabeli odnieśli dzisiaj nasi trampkarze, którzy pokonali 5:2 MKS Radziejów. Podobnie jak w środę w Raciborzu skutecznością imponował Robert Zając, który znów skompletował „czteropaka”, a jedną bramkę dołożył strzałem głową Jakub Milek. Początek meczu należał jednak do gości, którzy w 8 minucie objęli prowadzenie, a już wcześniej nasi obrońcy ratowali się wybiciem piłki z pustej bramki.

Na szczęście wraz z upływem czasu do głosu doszli podopieczni Rafała Kapka i do przerwy prowadzili 2:1. Najpierw faulowany w polu karnym przez bramkarza gości był Zając i sam wymierzył sprawiedliwość, a kilka minut później ten sam zawodnik strzałem z linii pola karnego przelobował golkipera MKS-u. Prowadzenie Unii powinno być znacznie wyższe, bo sytuacje sam na sam z bramkarzem przegrywali Błażej Wiśniowski, Przemysław Brachmański i Zając.

Już w pierwszej minucie drugiej części gry te niewykorzystane okazje się zemściły, bo na strzał z 16 metrów zdecydował się Łukasz Stephan, a że Mateusz Klepek za późno zareagował, to goście wyrównali. Unici jednak nie załamali się utratą prowadzenia, do minimum ograniczyli poczynania ofensywne najlepszego u gości Mateusza Rynkiewicza, a z czasem wykorzystali błędy w obronie i pomiędzy 45, a 51 minutą rozstrzygnęli losy meczu.

W 45 minucie Zając po raz kolejny przelobował grającego bardzo wysoko Patryka Rygielskiego, dwie minuty później po dośrodkowaniu Bartosza Plewki głową trafił Milek, a w 51 minucie faulowany w polu karnym był grający dobre zawody Gabriel Kubiniok i ponownie rzut karny na gola zamienił Zając. Radziejowianie mogli zmniejszyć rozmiary porażki po rzucie wolnym pośrednim z 6 metrów, ale strzał Rynkiewicza trafił w szczelny mur naszych zawodników. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Unia odniosła trzecie zwycięstwo w rozgrywkach III Ligi Wojewódzkiej Trampkarzy.

LKS UNIA TURZA – MKS 32 RADZIEJÓW 5:2 (2:1)

0-1  Mateusz Stoszko 8′
1-1  Robert Zając 19′ (rzut karny)
2-1  Robert Zając 21′
2-2  Łukasz Stephan 36′
3-2  Robert Zając 45′
4-2  Jakub Milek 47′ (głową)
5-2  Robert Zając 51′ (rzut karny)