Jesteś tutaj
Strona główna > B klasa > Udana majówka naszych drużyn

Udana majówka naszych drużyn

Trzy zwycięstwa odniosły nasze drużyny w majowy świąteczny dzień i tylko orliki przegrały swój wczorajszy mecz z drugim zespołem Unii Racibórz. Przed południem swoje spotkania wygrali zarówno trampkarze, którzy pokonali na wyjeździe Ikar Racibórz 7:3 jak i juniorzy młodsi, którzy ograli Tworków 4:2. Po południu zaś swój zwycięską serię przedłużyła druga drużyna seniorów pokonując u siebie KS 25 Kokoszyce 5:2.

Na mecz trampkarzy gospodarze stawili się tylko w 9-osobowym składzie stąd ułatwione zadanie podopiecznych trenera Rafała Kapka. Nasi zawodnicy wykorzystali to w pełni i już do przerwy prowadzili 4:1. W drugiej połowie raciborzanie zbliżyli się do turzan na różnicę jednej bramki, ale w ostatnich 10 minutach zmęczeni gospodarze nie dali rady oprzeć się naporowi unitów i stracili kolejne trzy gole. Przełamał się wreszcie Robert Zając, który w poprzednich meczach marnował mnóstwo swoich szans, tym razem aż cztery razy zmusił do kapitulacji bramkarza Ikaru. Pozostałe bramki dla Unii zdobyli Błażej Wiśniowski i Jakub Milek, a jedna padła po samobójczym trafieniu Mikołaja Płaczka.

Skład Unii: Mateusz Klepek (Jakub Kura), Gabriel Kubiniok, Jakub Sosna, Bartosz Moj, Jakub Milek, Mikołaj Knopek, Bartosz Plewka, Dawid Nogaś, Kacper Mularczyk, Błażej Wiśniowski, Robert Zając, Dominik Pawłowski
Trener: Rafał Kapek

W tym samym czasie swój mecz awansem rozgrywali nasi juniorzy młodsi, którzy mieli za rywala LKS Tworków. Turzanie nie byli w tym spotkaniu faworytem, ale boisko pokazało, że rywal nie jest taki straszny. Mecz zaczął się jednak po myśli podopiecznych trenera Tomasza Wardęgi, którzy po dwóch golach Oliwera Kołka prowadzili w 20 minucie 2:0.

Na szczęście odpowiedź unitów była niemal natychmiastowa i w 26 min. był już remis, a gole dla turzan zdobyli Tobiasz Kacprzak i Grzegorz Buczek. Oba zespoły grały już wtedy w dziesiątkę, po czerwonych kartkach dla Szymon Plewki i Jakuba Klimaszki.

Tuż po przerwie za sprawą Jakuba Mrozka Unia objęła prowadzenie, które w 60 min. jeszcze podwyższyła, a swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Kacprzak. Taki wynik utrzymał się do końca meczu i Unia zachowała miano niepokonanej drużyny wiosennych rozgrywek w grupie mistrzowskiej i przynajmniej do niedzieli usadowiła się na jej czele.

Skład Unii: Bartosz Kłosok – Miłosz Sierny, Bartosz Wiaterski, Karol Kwiatkowski, Cezary Chojka – Jakub Mrozek, Szymon Plewka, Grzegorz Buczek, Damian Mach – Filip Odrozek, Tobiasz Kacprzak
Trener: Przemysław Pawliczek

Po południu na boisku w Turzy rozegrany został mecz B klasy, gdzie nasze rezerwy podejmowały pobliskie Kokoszyce. W drużynie Unii zagrało trzech zawodników z III-ligowej kadry, którzy nie zmieścili się w meczowej osiemnastce na spotkanie z Piastem Żmigród i szczególnie Łukasz Czajka dał się mocno we znaki rywalowi.

Do przerwy unici prowadzili 2:0 po golach właśnie Czajki oraz Mirosława Pawlusińskiego i nic nie wskazywało na to, że będziemy mieli w tym meczu jakieś emocje, tym bardziej, że 10 minut po przerwie na 3:0 podwyższył Piotr Macura. Niestety potem przytrafił się naszej drużynie słabszy okres gry, co wykorzystali podopieczni Mirosława Studniczka i zniwelowali różnicę do jednej bramki. Na szczęście po kilku minutach wszystko wróciło do normy, a dwa kolejne gole Pawlusińskiego i Krzysztofa Tanżyny zapewniły rezerwom Unii piąte wiosenne zwycięstwo z rzędu.

Skład Unii: Michał Żyluk – Mirosław Pawlusiński, Krystian Dudała, Sławomir Szkonter, Łukasz Czajka – Jan Chlebik, Przemysław Pawliczek, Piotr Sitek (55` Szymon Plewka), Wojciech Konopek – Tomasz Pogoda (75` Krzysztof Tanżyna), Piotr Macura (80` Robert Weisman)
Trener: Przemysław Pawliczek

W czwartek swój mecz rozgrywał zespół orlików Unii, który chciał w Raciborzu zdobyć swoje pierwsze punkty w grupie mistrzowskiej. I choć z przebiegu gry  na ich zdobycie podopieczni Marcina Grabowskiego zasłużyli, to jednak lepszą skutecznością wykazali się rywale z drugiej drużyny raciborskiej Unii.

Wynik 2:1 został ustalony już w pierwszej połowie, a jedynego gola dla turzan zdobył w 27 min. Konrad Lis. Poza tym nasi zawodnicy trafili w słupek i poprzeczkę, a dwa razy z pustej bramki piłkę wybijali obrońcy z Raciborza. Szkoda tych nie wykorzystanych okazji, bo była szansa na odniesienie pierwszego zwycięstwa w wiosennych rozgrywkach.

Skład Unii: Bartosz Hanc (Michał Mucha) – Brian Błędowski, Marcin Kłosok, Konrad Lis, Samuel Lis, Kacper Osyda, Artur Sosna, Patryk Adamczyk, Kuba Biela, Jakub Mucha
Trener: Marcin Grabowski

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top