Dwie porażki drużyn młodzieżowych

W miniony weekend swoje mecze przegrali trampkarze i orliki Unii. Podopieczni Rafała Kapka ulegli na własnym boisku Rymerowi Rybnik 1:5, a nasi najmłodsi piłkarze polegli w boju ze swoją imienniczką z Raciborza 3:12.
Spotkanie trampkarzy z liderem rozgrywek w III Lidze Wojewódzkiej było pomimo wysokiej porażki bardzo wyrównane. Co prawda goście już w 3 minucie objęli prowadzenie po strzale w „krótki” róg Pawła Benka, ale potem turzanie mieli kilka szans na wyrównanie, które niestety zmarnowali.

Gdyby Robert Zając wykorzystał tylko swoje okazje to mogliśmy już wyraźnie prowadzić. Wreszcie w 27 minucie udało się pokonać znakomicie spisującego się do tej pory Adriana Bujalskiego, a uczynił to Krzysztof Szewczyk, który chwilę wcześniej wszedł na boisko za lekko kontuzjowanego Zająca.

Wynik remisowy utrzymał się do przerwy, a po niej znacznie skuteczniejsi okazali się rybniczanie. Trener Rafał Kapek dał pograć w drugiej połowie także rezerwowym, co trochę pomogło gościom odnieść zwycięstwo, bo ci grali praktycznie tylko 13-tką zawodników. Po świątecznej przerwie naszych trampkarzy czeka derbowy pojedynek z Wichrem Wilchwy.

LKS UNIA TURZA – KS RYMER RYBNIK 1:5 (1:1)

Sędziował: Kamil Dziok

LKS UNIA TURZA: Mateusz Klepek  (Jakub Kura) – Dawid Nogaś, Karol Kwiatkowski, Gabriel Kubiniok, Bartosz Moj – Jakub Milek, Mikołaj Knopek, Błażej Wiśniowski, Przemysław Brachmański – Robert Zając, Kacper Mularczyk
Ponadto grali: Patryk Leśnik, Patryk Hanslik, Dominik Pawłowski, Krzysztof Szewczyk
Trener: Rafał Kapek
KS RYMER RYBNIK: Adrian Bujalski – Paweł Benek, Krystian Ćwiek, Gracjan Gaszka, Tymoteusz Gintner, Paweł Mitko, Szymon Piwowarski, , Daniel Plantowski, Mateusz Plewka, Dawid Szymała, Bartosz Żabczyński
Ponadto grali: Kacper Żabski, Szymon Frączek, Dawid Murek
Trener: Zdzisław Marszolik

Poniedziałkowy mecz orlików rozpoczął się od sensacyjnego prowadzenia naszej Unii, a stało się tak za sprawą strzału w „długi” róg Pascala Hetmanioka. Potem do głosu doszli już faworyzowani raciborzanie, ale przynajmniej do stanu 1:3 podopieczni Marcina Grabowskiego toczyli wyrównany bój, mając też swoje szanse na dalsze gole, niestety zabrakło im trochę szczęścia pod bramką rywala.

Należy dodać, że wszystkie gole w pierwszej połowie raciborzanie zdobyli strzałami z dystansu, czym udowodnili swoją przewagę fizyczną nad naszym zespołem. Na początku drugiej połowy Bartosz Hanc obronił karnego Damiana Kabata, ale zawodnik gości dobił piłkę do bramki. Na kolejne gole podopiecznych Andrzeja Marcowa odpowiedzieli Brian Błędowski i Samuel Lis, ale w ostatnich 10 minutach straciliśmy kolejne trzy bramki i musieliśmy pogodzić się z wysoką porażką.

Pomimo tego, nasi zawodnicy zebrali sporo pochwał za ambitną walkę i kilka naprawdę świetnych akcji, które zmusiły trenera naszych rywali do udzielenia reprymendy niektórym z jego wychowanków.

Bramki dla Unii Turza zdobyli: Pascal Hetmaniok (2′), Brian Błędowski (40′), Samuel Lis (48′)
Bramki dla Unii Racibórz I zdobyli: Szymon Bajer 4 (7′, 28′, 35′, 57′), Marcel Wramba 3 (10′, 25′, 51′), Filip Kubów 2 (18′, 60′), Dawid Kabat 2 (31′, 38′), Gracjan Cebula 1 (46′)

LKS UNIA TURZA: Bartosz Hanc (Michał Mucha) – Artur Sosna, Marcin Kłosok, Andrzej Chlebik – Pascal Hetmaniok, Samuel Lis, Konrad Lis
Ponadto grali: Kuba Biela, Brian Błędowski, Jakub Nielaba, Jakub Mucha
Trener: Marcin Grabowski
KS UNIA RACIBÓRZ I: Oliver Hibner-Badura – Paweł Skiba, Aleksander Hylak, Igor Papiernik – Szymon Bajer, Szymon Pietryszak, Marcel Wramba
Ponadto grali: Gracjan Cebula, Filip Kubów, Dawid Fiegel, Dawid Kabat, Bartosz Krakówka
Trener: Andrzej Marców