Juniorzy z drugim zwycięstwem

Juniorzy młodsi Unii pokonali wczoraj na wyjeździe KS 1905 Krzanowice 5:2, odnosząc tym samym drugie zwycięstwo w rozgrywkach grupy mistrzowskiej w tej kategorii wiekowej, oczywiście na szczeblu Podokręgu Racibórz.

Tym razem mecz rozpoczął się zdecydowanie lepiej dla unitów niż przed tygodniem w Studziennej i już w 8 minucie po strzale Szymona Plewki objęliśmy prowadzenie. Ten sam zawodnik jeszcze przed przerwą podwyższył na 2:0 i choć w pierwszej akcji drugiej połowy gospodarze zdobyli kontaktową bramkę, to w 50 minucie Plewka skompletował hattricka i bezradnych krzanowiczan nie było już stać na odwrócenie losów spotkania.

Turzanie w pełni kontrolowali grę i sukcesywnie powiększali przewagę, a dwie bramki w przeciągu kilku minut strzelił Tobiasz Kacprzak. Wynik meczu ustalił Bartosz Hryckiewicz, który wykorzystał dość problematyczny rzut karny. Podopieczni trenera Przemysława Pawliczka wraz z Górnikiem Pszów przewodzą z kompletem punktów ligowej stawce, ale teraz czekają ich trzy trudne mecze z zespołami z czołówki tabeli. Po świątecznej przerwie nasi juniorzy młodsi zagrają na wyjeździe z Nędzą.

KS 1905 KRZANOWICE – LKS UNIA TURZA 2:5 (0:2)

0-1  Szymon Plewka 8′
0-2  Szymon Plewka 35′
1-2  Sylwester Kałuwiński 41′
1-3  Szymon Plewka 50′
1-4  Tobiasz Kacprzak 58′
1-5  Tobiasz Kacprzak 62′
2-5  Bartosz Hryckiewicz 70′ (rzut karny)

Sędziował: Zdzisław Małys

KS 1905 KRZANOWICE: Oskar Wochnik (70`Michał Garbas) – Mateusz Jachim (41`Kamil Raciak), Adam Kucza (65`Paweł Jureczka), Paweł Świerczek, Krzysztof Schabek, Szymon Bortel (75`Patryk Solich), Przemysław Jakubczyk, Paweł Krzemień, Szymon Plura, Sylwester Kałuwiński, Bartosz Hryckiewicz
Trener: Jerzy Wochnik
LKS UNIA TURZA: Bartosz Kłosok (55`Mateusz Klepek) – Miłosz Sierny, Jakub Kucza, Jakub Sosna, Cezary Chojka – Jakub Mrozek (55`Patryk Hanslik), Grzegorz Buczek, Szymon Plewka, Bartosz Wiaterski, Damian Mach (41`Patryk Spandel) – Tobiasz Kacprzak