Zwycięstwa trampkarzy i juniorów

Dwie wygrane zanotowały nasze zespoły młodzieżowe podczas kończącego się weekendu. W sobotę cenny sukces odnieśli nasi trampkarze, którzy pokonali Płomień Czuchów 2:1 po bramkach Roberta Zająca i Patryka Hanslika. To premierowe zwycięstwo podopiecznych Rafała Kapka w rozgrywkach III ligi Wojewódzkiej, po ubiegłotygodniowej wysokiej porażce 0:8 w Żorach.

Obie bramki dla Unii padły w pierwszej połowie, najpierw po rzucie rożnym w 9 min. trafił Hanslik, a tuż przed przerwą na 2:0 po składnej akcji całego zespołu podwyższył Zając. W 45 minucie goście zdobyli kontaktowego gola, ale na więcej już turzanie nie pozwolili, m.in. dzięki znakomitej postawie w bramce Mateusza Klepka.

Skład Unii: Mateusz Klepek – Dawid Nogaś, Patryk Hanslik, Karol Kwiatkowski, Bartosz Moj – Jakub Milek, Mikołaj Knopek, Błażej Wiśniowski, Gabriel Kubiniok – Robert Zając, Przemysław Brachmański. Ponadto grali: Dominik Pawłowski, Michał Budnik, Patryk Leśnik, Kacper Mularczyk
Trener: Rafał Kapek.

Dzisiaj od zwycięstwa wiosenną rundę rozpoczęli także nasi juniorzy młodsi, którzy pokonali na wyjeździe LKS Studzienna 5:3. W pierwszej połowie unici marnowali swoje sytuacje, a gospodarze za sprawą Jakuba Konopackiego (dwa trafienia) oraz Szymona Węgrzyna prowadzili już 3:0 i nic nie wskazywało na to, że losy meczu mogą się jeszcze odmienić.

Ostra reprymenda trenera Przemysława Pawliczka w przerwie meczu przyniosła efekt, choć trochę to trwało. Na 25 minut przed końcem wciąż utrzymywał się rezultat 3:0, ale pomiędzy 57 a 79 minutą Unia zdobyła aż 5 bramek i w efekcie schodziła z murawy w glorii zwycięzców. Bramki przesądzające o naszej wygranej padły w samej końcówce meczu w 77 i 79 minucie.

Hattricka „ustrzelił” w tym spotkaniu Szymon Plewka, a po jednym trafieniu dołożyli Damian Mach i Tobiasz Kacprzak. Należy pochwalić młodych unitów za walkę do końca o korzystny wynik, ale należy dodać, że gospodarze cały mecz grali w dziesiątkę, stąd też opadli nieco z sił w finalnej fazie spotkania.

Skład Unii:  Bartosz Kłosok (41`Mateusz Klepek) – Miłosz Sierny, Bartosz Wiaterski (41`Patryk Hanslik), Jakub Kucza, Cezary Chojka – Jakub Mrozek (77`Patryk Spandel), Grzegorz Buczek, Szymon Plewka, Jakub Sosna, Tobiasz Kacprzak – Filip Odrozek (41`Damian Mach)
Trener: Przemysław Pawliczek