Lider przyjeżdża na Bogumińską

Niezwykle trudne zadanie czeka jutro naszych zawodników, którzy na własnym boisku zmierzą się z liderem III ligi GKS-em Jastrzębie. To derbowe spotkanie zapowiada się niezwykle interesująco, bo pomimo dzielącej oba zespoły sporej różnicy punktów, gospodarze na pewno zrobią wszystko by na swoim stadionie cieszyć się ze zwycięstwa. W pierwszej wiosennej kolejce oba zespoły zanotowały remisy, co w przypadku jastrzębian było sporą niespodzianką, oczywiście dla kibiców GKS-u niezbyt przyjemną. Podopieczni trenera Jarosława Skrobacza przegrywali już w meczu z Polkowicami 0:3, ale pokazali charakter i doprowadzili do remisu, a w końcówce spotkania mieli jeszcze dwie wyborne sytuacje do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę. Turzanie zanotowali za to wartościowy, bezbramkowy remis z dużo wyżej notowaną Ślęzą Wrocław, choć i oni mogli ten mecz wygrać. Analizując postawę jastrzębian w całych rozgrywkach, należy zauważyć, że jedyną porażkę zanotowali w meczu wyjazdowym z rezerwami Górnika Zabrze, a punkty stracili także w meczach z drużynami zajmującymi odległe lokaty w tabeli ( remisy z Olimpią Kowary, Lechią Dzierżoniów czy Górnikiem Wałbrzych). Jesienią w spotkaniu z naszą drużyną GKS wygrał 1:0 po bramce Kamila Szymury i teraz liczymy na udany rewanż. W kadrze Unii na ten derbowy pojedynek nastąpiła jedna zmiana w porównaniu z meczem sprzed tygodnia, Patryk Dudziński zastąpił Jonatana Domina, który wraz z Michałem Szczurkiem, Łukaszem Czajką i Janem Chlebikiem zagra w sobotę w meczu rezerw. Spotkanie rozpocznie się o godz.15.00, a sędzią tego meczu będzie Krystian Stenzinger z Żagania, który w tym sezonie prowadził już 8 meczów na szczeblu III ligi pokazując w nich aż 34 żółte kartki, trzy czerwone i podyktował też jeden rzut karny. Jak zwykle liczymy na sporą frekwencję na naszym kameralnym stadionie, i wierzymy, że doping naszych kibiców poniesie unitów do zwycięstwa.

One thought on “Lider przyjeżdża na Bogumińską

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.