Jesteś tutaj
Strona główna > III liga > Lider przyjeżdża na Bogumińską

Lider przyjeżdża na Bogumińską

Niezwykle trudne zadanie czeka jutro naszych zawodników, którzy na własnym boisku zmierzą się z liderem III ligi GKS-em Jastrzębie. To derbowe spotkanie zapowiada się niezwykle interesująco, bo pomimo dzielącej oba zespoły sporej różnicy punktów, gospodarze na pewno zrobią wszystko by na swoim stadionie cieszyć się ze zwycięstwa. W pierwszej wiosennej kolejce oba zespoły zanotowały remisy, co w przypadku jastrzębian było sporą niespodzianką, oczywiście dla kibiców GKS-u niezbyt przyjemną. Podopieczni trenera Jarosława Skrobacza przegrywali już w meczu z Polkowicami 0:3, ale pokazali charakter i doprowadzili do remisu, a w końcówce spotkania mieli jeszcze dwie wyborne sytuacje do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę. Turzanie zanotowali za to wartościowy, bezbramkowy remis z dużo wyżej notowaną Ślęzą Wrocław, choć i oni mogli ten mecz wygrać. Analizując postawę jastrzębian w całych rozgrywkach, należy zauważyć, że jedyną porażkę zanotowali w meczu wyjazdowym z rezerwami Górnika Zabrze, a punkty stracili także w meczach z drużynami zajmującymi odległe lokaty w tabeli ( remisy z Olimpią Kowary, Lechią Dzierżoniów czy Górnikiem Wałbrzych). Jesienią w spotkaniu z naszą drużyną GKS wygrał 1:0 po bramce Kamila Szymury i teraz liczymy na udany rewanż. W kadrze Unii na ten derbowy pojedynek nastąpiła jedna zmiana w porównaniu z meczem sprzed tygodnia, Patryk Dudziński zastąpił Jonatana Domina, który wraz z Michałem Szczurkiem, Łukaszem Czajką i Janem Chlebikiem zagra w sobotę w meczu rezerw. Spotkanie rozpocznie się o godz.15.00, a sędzią tego meczu będzie Krystian Stenzinger z Żagania, który w tym sezonie prowadził już 8 meczów na szczeblu III ligi pokazując w nich aż 34 żółte kartki, trzy czerwone i podyktował też jeden rzut karny. Jak zwykle liczymy na sporą frekwencję na naszym kameralnym stadionie, i wierzymy, że doping naszych kibiców poniesie unitów do zwycięstwa.

One thought on “Lider przyjeżdża na Bogumińską

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top