Jesteś tutaj
Strona główna > B klasa > Rezerwy rozpoczynają wiosnę w Dzimierzu

Rezerwy rozpoczynają wiosnę w Dzimierzu

W sobotę o godzinie 15.00 swój pierwszy wiosenny mecz rozegra nasz drugi zespół seniorów, który jak wiemy występuje w raciborskiej B klasie. Na początek podopieczni trenera Wojciecha Hetmanioka będą mieli okazję do rewanżu za jesienną porażkę na własnym boisku 0:1 z Dzimierzem.

Zespół naszego rywala zamyka ligową tabelę grupy I raciborskiej B klasy z dorobkiem … 3 punktów zdobytych w meczu z Unią. Od 20 sierpnia ubiegłego roku zawodnicy z Dzimierza zanotowali 11 porażek z rzędu, a w całej rundzie zdołali zdobyć tylko 7 bramek.

Nasza drużyna po słabym początku rozgrywek wylądowała w tabeli na 8 miejscu, ale straty do np. drugiego miejsca nie są duże. Reorganizacja rozgrywek, czyli powrót do jednej grupy B klasy, spowodował, że wszystkie zespoły zimą próbowały szukać wzmocnień, by wiosną zapewnić sobie spokojny byt w zreformowanej B klasie. Stąd kilka ciekawych transferów, w niektórych klubach pojawili się zawodnicy jeszcze jesienią występujący regularnie na boiskach klasy okręgowej i zobaczymy jak wiosną będzie się kształtował układ sił w naszej grupie.

Działacze Unii także postarali się zwiększyć rywalizację w zespole rezerw, stąd powroty do naszego klubu Przemysława Pawliczka z Polonii Marklowice i Mirosława Pawlusińskiego z Górnika Radlin, które z pewnością dodają jakości tej drużynie. W Unii wiosną nie zagrają już Szymon Grabiec (Naprzód Czyżowice), Patryk Kocur (Polonia Marklowice) i Konrad Reś (Górnik Pszów), którzy zostali wypożyczeni, by mogli się ogrywać w zespołach z wyższych lig.

Trener Wojciech Hetmaniok liczy na wzmocnienia z kadry pierwszego zespołu, która w porównaniu z jesienią jest znacznie liczniejsza, ale musimy pamiętać, że w drużynach rezerwowych obowiązują limity spotkań dla zawodników z I drużyny, stąd ważny jest dobry start do rundy wiosennej, kiedy większość kadrowiczów będzie jeszcze mogła zasilić drugi zespół.

Trener III-ligowego zespołu Piotr Hauder przywiązuje dużą wagę do regularnych występów swoich podopiecznych i przygląda im się bacznie podczas występów w rezerwach, a jesienne przykłady Szymona Gałeckiego czy Mateusza Sitnika pokazują, że dobra postawa w drugim zespole się opłaca. Unia będzie w sobotę bez wątpienia faworytem meczu z Dzimierzem, ale nie należy nikogo lekceważyć i trzeba z szacunkiem podejść do niżej notowanego rywala.

Zbiórka zawodników przed meczem o godzinie 13.30 na boisku w Turzy lub o 14.00 w Dzimierzu.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top