Wysoka wygrana rezerw

W rozegranym dzisiaj meczu sparingowym nasz drugi zespół seniorów rozgromił Odrę Nieboczowy 7:1 (4:1). W pierwszej połowie na boisku występowało aż dziewięciu zawodników z kadry pierwszego zespołu, którzy już w 1 minucie za sprawą lobu Pawła Kulczyka objęli prowadzenie. Potem o dziwo gra się na chwilę wyrównała, indywidualne akcje unitów nie przynosiły efektów, a nieboczowianie wkrótce wyrównali po rzucie karnym podyktowanym za zagranie ręką Mirosława Pawlusińskiego.

Dopiero ostatni kwadrans pierwszej części gry pokazał jaka różnica dzieli oba zespoły, stąd szybko zdobyte trzy gole. Najpierw do własnej bramki trafił obrońca Odry, potem z bliska futbolówkę do siatki po zagraniu Łukasza Czajki wepchnął Patryk Dudziński, a tuż przed przerwą po indywidualnej akcji Dawida Pawlusińskiego czwartą bramkę na swoje konto zapisał Jonatan Domin.

W drugiej połowie z kadrowiczów ostał się tylko bramkarz Marcin Musioł, ale obraz gry nie uległ zmianie. Turzanie w dalszym ciągu przeważali i po chwili prowadzili już 5:1 po strzale głową z najbliższej odległości Szymona Plewki. Kolejny gol był zasługą dobrze grającego Piotra Macury, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Kilka minut później Piotrek wychodząc na czystą pozycję został powalony na ziemię przez Arkadiusza Marka, za co obrońca Odry został wyrzucony z boiska. Ostatnia bramka padła z rzutu karnego, którego pewnym egzekutorem okazał się…Marcin Musioł.

Podopieczni trenera Wojciecha Hetmanioka mogli wygrać znacznie wyżej, ale zmarnowali kilka świetnych okazji strzeleckich. Zwycięstwo nad Nieboczowami to dobry prognostyk przed rozpoczynającą się za tydzień rundą wiosenną i inauguracyjnym meczem z Dzimierzem.

Skład Unii:
I połowa: Marcin Musioł – Mirosław Pawlusiński, Miłosz Sierny, Jan Chlebik, Łukasz Czajka – Dawid Pawlusiński, Marcin Zarychta, Szymon Gałecki, Jonatan Domin, Paweł Kulczyk – Patryk Dudziński
II połowa: Marcin Musioł – Tomasz Pogoda, Miłosz Sierny, Jan Brocki, Mirosław Pawlusiński (75`Przemysław Sosna) – Dawid Skrzyszowski, Robert Weisman, Szymon Plewka, Piotr Sitek, Wojciech Konopek – Piotr Macura.