Bezbramkowy remis w Oławie

Na inaugurację rundy wiosennej Unia Turza zremisowała 0:0 w wyjazdowym meczu ze Ślęzą Wrocław. Spotkanie przebiegało pod dyktando podopiecznych trenera Piotra Haudera, choć gospodarze starali się groźnie kontrować. W całym meczu nie oddali oni jednak żadnego celnego strzału, a najbliżej zdobycia gola był Adrian Niewiadomski, który przechwycił podanie Pawła Staniczka do Kamila Kuczoka, ale na szczęście dla Unii piłka odskoczyła mu na taką odległość, że Dawid Fugiel zdołał wybiegiem zażegnać niebezpieczeństwo.

Z naszej strony w 13 minucie kapitalne uderzenie po „długim” rogu Dariusza Pawlusińskiego trafiło w słupek wrocławskiej bramki, gole mogli zdobyć też w drugiej połowie Paweł Polak, którego techniczne uderzenie w kapitalnym stylu obronił Jarosław Krawczyk, oraz dwukrotnie Dawid Hanzel, który w 84 minucie po prostopadłym podaniu Polaka , naciskany przez obrońcę nie trafił w światło bramki, a w doliczonym czasie gry znów wspaniałą robinsonadą popisał się golkiper gospodarzy, który końcami palców odbił „główkę” naszego napastnika po dośrodkowaniu Dariusza Pawlusińskiego.

Choć nie udało się zdobyć kompletu punktów, to możemy być zadowoleni ze stylu gry jaki zademonstrowali nasi zawodnicy. Na razie potwierdził się fakt, że jeśli nie zrobimy głupich indywidualnych błędów, będzie nam naprawdę trudno strzelić gola. Oby tak było jak najdłużej, bo już pierwsza wiosenna kolejka pokazała, że drużyny zagrożone spadkiem nie zamierzają się łatwo poddać, stąd zwycięstwa wyjazdowe Lechii Dzierżoniów czy rezerw Śląska Wrocław.

1 KS ŚLĘZA WROCŁAW – LKS UNIA TURZA 0:0

Sędziował: Tomasz Białek (Drezdenko)
Widzów:100
Żółte kartki: Maciej Firlej, Adrian Niewiadomski, Marcin Wdowiak – Piotr Glenc, Dariusz Pawlusiński

1 KS ŚLĘZA WROCŁAW: Jarosław Krawczyk – Kamil Mańkowski, Tobiasz Jarczak, Marcin Wdowiak, Paweł Kucharczyk – Mateusz Kluzek, Adrian Niewiadomski, Jakub Jakóbczyk (72`Patryk Caliński), Filip Olejniczak, Kamil Łątka (90+1`Przemysław Dubiel) – Maciej Firlej (87`Dawid Molski)
Trener: Grzegorz Kowalski
LKS UNIA TURZA: Dawid Fugiel – Piotr Glenc (77`Dawid Pawlusiński), Krystian Dudała, Kamil Kuczok, Piotr Szymiczek – Dariusz Pawlusiński, Paweł Staniczek (69`Szymon Gałecki), Bartłomiej Sikorski, Paweł Polak (87`Marcin Zarychta), Mateusz Sitnik (59`Paweł Kulczyk) – Dawid Hanzel
Trener: Piotr Hauder