Jesteś tutaj
Strona główna > III liga > Unia przegrywa z Czańcem

Unia przegrywa z Czańcem

Porażką 0:1 zakończyło się wczorajsze spotkanie Unii Turza z LKS-em Czaniec rozegrane na naturalnej murawie boiska LKS-u Soła Łęki. Mecz nie stał na zbyt wysokim poziomie, oba zespoły miały problemy z przystosowaniem się do „nowej” nawierzchni, w dodatku w trakcie spotkania wiał mocny wiatr, który skutecznie torpedował przeprowadzanie składnych akcji.

W pierwszej połowie gra naszej drużyny mogła się momentami podobać, staraliśmy się długo utrzymywać przy piłce i w ataku pozycyjnym wypracować sobie pozycję do strzału. Udało się to w 15 minucie, ale po kontrze, którą rozpoczęło prostopadłe podanie Pawła Staniczka do Dariusza Pawlusińskiego, ten zgrał piłkę do tyłu do nadbiegającego Pawła Polaka, ale jego uderzenie w ostatniej chwili zablokował obrońca Czańca.

W 20 minucie po raz pierwszy dał o sobie znać białoruski pomocnik Ilja Nozdrin-Płotnickij, która zdołał odwrócić się z piłką tuż przed naszą bramką, ale jego strzał minął o centymetry lewy słupek. W 37 minucie ten sam zawodnik poprawił celownik i w zamieszaniu podbramkowym wepchnął z bliska futbolówkę , przy biernej postawie naszych zawodników, do bramki strzeżonej przez Dawida Fugiela. Trzy minuty później o mały włos nie straciliśmy drugiego gola, po główceKrystiana Dudały, który „podbił” w górę dośrodkowanie w pole karne, ale Fugiel zdążył sparować ten rykoszet na rzut rożny.

Druga połowa była już w wykonaniu obu zespołów bardziej chaotyczna, akcje były rwane, a jedynym godnym odnotowania faktem był strzał z ok. 25 metrów Marcina Zarychty, który bramkarz Czańca sparował na rzut rożny. Pomimo nie najlepszej gry mogliśmy w końcówce doprowadzić jednak do wyrównania. Jonatan Domin, który po swoim wejściu zdecydowanie ożywił nasze poczynania w ofensywie, ładnie „zabrał” się z piłką, wpadł w pole karne, ale kiedy wydawało się, że musi paść bramka, jak spod ziemi wyrósł Szymon Waligóra i desperackim wślizgiem zablokował strzał naszego pomocnika.

Trener Piotr Hauder zdawał sobie sprawę, że po całym tygodniu ciężkiej pracy, jego zespół nie zagra olśniewającej piłki, stąd jego spokój i zapewnienie, że już za tydzień jego podopieczni powinni „złapać”więcej świeżości i w ostatnim tej zimy sparingu z Pniówkiem Pawłowice zagrać z większą werwą niż to miało miejsce wczoraj.

LKS CZANIEC – LKS UNIA TURZA 1:0 (1:0)

1-0  Ilja Nozdrin-Płotnickij 37′

LKS CZANIEC: Michał Majda – Bartłomiej Borak, Maciej Żak, Szymon Waligóra, Tomasz Kaczmarczyk, Krzysztof Jurczak, Piotr Świerczyński, Paweł Kozioł, Adam Palarczyk, Ilya Nozdrin-Płotnickij, Bartosz Woźniak. W drugiej połowie grali : Konrad Kawaler, Tomasz Kozioł, Tomasz Kaleta, Patryk Kolber, Sebastian Wiśniowski i testowany zawodnik
Trener: Maciej Żak
LKS UNIA TURZA: Dawid Fugiel (46`Marcin Musioł) – Piotr Glenc (55`Łukasz  Czajka), Krystian Dudała (46`Michał Szczurek), Dawid Mikołajec (46`Kamil Kuczok), Piotr Szymiczek – Dariusz Pawlusiński (61`Dawid Pawlusiński), Paweł Staniczek (61`Marcin Zarychta), Bartłomiej Sikorski (77`Paweł Polak), Paweł Polak (61`Jonatan Domin), Mateusz Sitnik (57`Paweł Kulczyk) – Dawid Hanzel (75`Dariusz Pawlusiński)
Trener: Piotr Hauder

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top