Remis w meczu dwóch Unii

W rozegranym dzisiaj na boisku w Radlinie meczu sparingowym Unia Turza zremisowała 1:1 z Unią Racibórz. Wąskie boisko nie pomagało zawodnikom w konstruowaniu składnych akcji, a arbiter miał pełne ręce roboty, gdyż „tłok” na murawie powodował mnóstwo fauli. Co prawda pierwszą okazję bramkową stworzyli sobie turzanie, po rzucie rożnym główkował Mateusz Sitnik (bramkarz kapitalnie obronił), to potem groźniejsi byli raciborzanie.

Szczególnie mógł się podobać Bartosz Remień, który mocno dał się we znaki naszym obrońcom. W 30 minucie filigranowy pomocnik Unii przegrał jeszcze pojedynek sam na sam z Marcinem Musiołem, ale cztery minuty później asystował przy golu Mateusza Kocota, który uprzedził naszego bramkarza i z bliska skierował piłkę do bramki.

W przerwie meczu trener Piotr Hauder namawiał swoich zawodników do większej determinacji, i rzeczywiście początek tej części gry należał do naszego zespołu. Aktywny był grający na prawej obronie Piotr Szymiczek, który często włączał się do akcji ofensywnych, ale dobrze spisywała się obrona raciborzan z Pawłem Woniakowskim na czele. W dodatku kilka świetnych interwencji pokazał młody bramkarz Unii Mariusz Kuchta, broniąc m.in. w 58 minucie kapitalne uderzenie z rzutu wolnego z ponad 30 metrów Dawida Pawlusińskiego, piłka po jego interwencji odbiła się od słupka i wyszła w pole.

W 72 minucie golkiper raciborskiej Unii w tylko sobie wiadomy sposób zatrzymał najpierw w sytuacji sam na sam Jonatana Domina a także dobitkę głową Pawła Kulczyka. Dążący do wyrównania turzanie zapomnieli nieco o obronie i raciborzanie groźnie kontrowali. W 82 min. złe rozegranie Musioła wyprowadziło na pozycję sam na sam Kocota, ale rosły napastnik naszych rywali nie trafił w światło bramki. Dwie minuty później „Zombie” w pełni się zrehabilitował zatrzymując szarżującego Andrzeja Durdę.

W 87 minucie Domin trafił bezpośrednio z rzutu rożnego w poprzeczkę, a chwilę potem został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazał na punkt oddalony o 11 metrów od bramki raciborskiej Unii. Pewnym wykonawcą rzutu karnego był Michał Szczurek i turzanie w ten sposób doprowadzili do remisu.

Trener Piotr Hauder dał dzisiaj odpocząć zawodnikom, którzy w dotychczasowych sparingach rozegrali najwięcej minut, stąd zabrakło w naszym zespole Dariusza Pawlusińskiego, Pawła Staniczka, Kamila Kuczoka, Bartłomieja Sikorskiego i Dawida Hanzela, cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział też Dawid Fugiel, a kontuzję leczy Dawid Mikołajec. Już w 10 min. boisko musiał opuścić Szymon Gałecki, który mocno ucierpiał w starciu przy linii bocznej z Jarosławem Plewą i czeka go kilka dni przerwy w treningach.

W najbliższą sobotę zagramy w miejscowości Łęki (woj. małopolskie) ze spadkowiczem z III ligi LKS-em Czaniec.

LKS UNIA TURZA – KS UNIA RACIBÓRZ 1:1 (0:1)

0-1  Mateusz Kocot 34′
1- 1  Michał Szczurek 88′

LKS UNIA TURZA: Marcin Musioł – Piotr Glenc (46`Piotr Szymiczek), Krystian Dudała, Michał Szczurek, Dawid Pawlusiński – Jonatan Domin, Jan Chlebik, Marcin Zarychta, Paweł Polak (46`Łukasz Czajka), Mateusz Sitnik – Szymon Gałecki (10`Paweł Kulczyk)
Trener: Piotr Hauder
KS UNIA RACIBÓRZ: Kuchta – Bochenek, Mizia, Pientka, Woniakowski – Hornik, Ignacek, Durda, Remień, Plewa – Kocot. Po przerwie grali też: Krupa, Ploch, Kapinos, Chałupiński, Jędrzejewski, Tolpa, Trzeciak
Trener: Tomasz Owczarek