Rezerwy grały na remis

W sobotnim sparingu drugi zespół seniorów Unii Turza zremisował z rezerwami Czarnych Gorzyce 1:1 (1:0). W pierwszej połowie na boisku w obu zespołach grali w większości zawodnicy z drużyny juniorów młodszych, które zresztą rywalizowały jesienią w jednej grupie podokręgowych rozgrywek, ale tym razem lepiej radzili sobie turzanie. Jedynego gola w tej części gry zdobył Piotr Sitek, który wykorzystał sytuację sam na sam z gorzyckim bramkarzem.

W podobnych okolicznościach padła również bramka dla Czarnych, choć podopieczni trenera Wojciecha Hetmanioka „czekali” na gwizdek arbitra, uważając iż, strzelec gola był na spalonym, ale sędzia „puścił” grę i nasi rywale wyrównali.

W drugiej połowie oba zespoły stworzyły sobie kilka szans bramkowych, ale więcej goli już nie padło, stąd też spotkanie zakończyło się zasłużonym remisem. W najbliższą niedzielę czeka nasz zespół sparing z Górnikiem Radlin, który rozpocznie się o godz.11.00 na sztucznym boisku tuż obok głównego boiska Górnika.

Skład Unii w meczu z Gorzycami: Karol Wacławiec – Miłosz Sierny, Bartosz Wiaterski, Jakub Kucza, Cezary Chojka – Szymon Sosna, Szymon Plewka, Robert Weisman, Piotr Sitek, Przemysław Sosna – Patryk Brzeziński. W drugiej połowie na murawie pojawili się także: Wojciech Hetmaniok, Sławomir Szkonter, Tomasz Pogoda, Adam Chlebisz, Piotr Macura, Wojciech Konopek i Przemysław Pawliczek