Unia wygrywa z Radzionkowem

W rozegranym dzisiaj przed południem meczu sparingowym Unia Turza pokonała Ruch Radzionków 2:1. Po środowej porażce z Drzewiarzem Jasienica, Unia wróciła na zwycięskie tory, choć trzeba dodać, że dzisiaj rywal postawił trudniejsze warunki niż jasieniczanie. O ile w środę, jak już pisaliśmy, zawiodła skuteczność, to dzisiaj sytuacji bramkowych nie było tak dużo, więc i procent ich wykorzystania był całkiem przyzwoity.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla Unii, bo już w 9 minucie objęliśmy prowadzenie. Bartłomiej Sikorski dośrodkował z rzutu rożnego, piłka odbiła się od jednego z defensorów Ruchu i spadła pod nogi stojącego na 3 metrze Pawła Kulczyka, który nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce.

W 20 minucie po kolejnym dośrodkowaniu Sikorskiego, tym razem z rzutu wolnego, piłkę zgrał delikatnie do tyłu Bartosz Wojtków wprost do nadbiegającego Krystiana Dudały, ale uderzenie młodego stopera poszybowało nad poprzeczką. W 28 minnucie próbował przedrzeć się przez nasze szyki obronne doświadczony Piotr Rocki, ale jego strzał z pola karnego był mocno niecelny. W 31 minucie po raz kolejny wykonywaliśmy rzut rożny, tym razem do piłki centrowanej przez naszego kapitana najwyżej wyskoczył Wojtków, ale jego „główka” trafiła tylko w słupek.

Rozgrywający dobre spotkanie nasz wysunięty napastnik tuż przed końcem pierwszej części gry pokazał, że pomimo sporego wzrostu, jest również dobrze wyszkolony technicznie, gdyż w lewym narożniku pola karnego ładną sztuczką techniczną ograł obrońcę, ale jego strzał obronił Robert Glanc.

Drugą część mecz, w przeciwieństwie do pierwszej, lepiej rozpoczęli radzionkowianie. Popularne „Cidry” już w 51 minucie doprowadzili do wyrównania. Jonatan Domin w środkowej strefie boiska chciał wymusić przewinienie, nasi rywale przeprowadzili skuteczną kontrę, na której końcu z 13 metrów uderzał Robert Wojsyk i piłka ugrzęzła w naszej bramce. Unia mogła praktycznie po chwili wrócić na prowadzenie, gdyż przed szansą na zdobycie bramki po zagraniu Piotra Szymiczka stanął Dariusz Pawlusiński, ale jego potężna „bomba” przeleciała ponad bramką.

Przez najbliższy kwadrans mecz toczył się głównie w środkowej strefie boiska, a pojedyncze akcje zaczepne obu zespołów szybko zostały przerywane przez udane interwencje przeciwnika. Pewnie bronili też obaj bramkarze i stało się jasne, że kto zdobędzie bramkę ten powinien „dowieźć” zwycięstwo do końca spotkania. W 69 minucie udało się to uczynić turzanom, którzy wyprowadzili skuteczną kontrę. „Plastik” prostopadłym podaniem uruchomił Dawida Hanzela, ten miał obok siebie biegnącego Sikorskiego, ale zamiast podawać koledze wstrzymał całą akcję, co tak zmyliło atakującego go rywala, że zostawił mu sporo miejsca na uderzenie, które było na tyle precyzyjne, że Bartosz Kucharski był bez szans.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic ciekawego, więc mogliśmy się cieszyć z czwartej sparingowej wygranej. W dzisiejszym spotkaniu trener Piotr Hauder dał odpocząć narzekającym na lekkie urazy Dawidowi Pawlusińskiemu i Szymonowi Gałeckiemu, choroba „rozłożyła” Marcina Musioła i Mateusza Sitnika, wciąż nie gra też wracający powoli do zdrowia po przebytej operacji barku Piotr Glenc.

W środę czeka unitów wyjazd do czeskiego Kravare, gdzie o godz.19.00 zmierzymy się z Polonią Głubczyce.

LKS UNIA TURZA – KS RUCH RADZIONKÓW 2:1 (1:1)

1-0  Paweł Kulczyk 9′
1-1  Robert Wojsyk 51′
2-1  Dawid Hanzel 69′

LKS UNIA TURZA: Dawid Fugiel (46`Karol Wacławiec) – Jan Chlebik (46`Piotr Szymiczek), Krystian Dudała (65`Paweł Staniczek,73`Paweł Kulczyk), Dawid Mikołajec (46`Michał Szczurek), Łukasz Czajka – Szymon Sosna (46`Dariusz Pawlusiński), Paweł Staniczek(46`Kamil Kuczok), Marcin Zarychta, Bartłomiej Sikorski (46`Jonatan Domin), Paweł Kulczyk (60`Bartłomiej Sikorski) – Bartosz Wojtków (46`Dawid Hanzel)
Trener: Piotr Hauder
KS RUCH RADZIONKÓW: Robert Glanc (46`Bartosz Kucharski) – Bartosz Borowiec (88`Szymon Woźnicki), Tomasz Harmata, Marcin Dziewulski, Daniel Skalski, Mateusz Nowara, Michał Staszowski, Piotr Rocki (46`Robert Wojsyk), Jakub Kuliński (60`Patryk Cepek,76`Karol Mateja), Patryk Cepek (46`Konrad Bąk), Mateusz Harmasz Trener: Kamil Rakoczy