Wynik …gorszy niż gra – Unia uległa Drzewiarzowi

W rozegranym dzisiaj w Ustroniu meczu sparingowym Unia Turza uległa 0:3 Drzewiarzowi Jasienica.Wynik jest nieco mylący, gdyż nasz zespół powinien to spotkanie wygrać bardzo wysoko, ale niestety w tym meczu kompletnie zawiodła skuteczność. Już w 2 minucie po akcji Pawła Kulczyka przed wyśmienitą szansą na szybkie prowadzenie stanął Jonatan Domin, ale jego strzał z 8 metrów poleciał nad poprzeczką.

Między 20, a 25 minutą meczu mieliśmy trzy sytuacje sam na sam z bramkarzem Drzewiarza i ani jednej nie udało się naszym zawodnikom zamienić na gola. Dwukrotnie pojedynek z Krzysztofem Michałowskim przegrał Szymon Gałecki, a Jonatan Domin strzelał obok lewego słupka. Podopieczni Wojciecha Jarosza mieli ogromne kłopoty ze sforsowaniem naszych zasieków obronnych i w pierwszej połowie praktycznie nie stworzyli sobie żadnej sytuacji bramkowej.

U nas szczęścia strzałem z dystansu próbował Bartosz Wojtków, ale Michałowski przeniósł to uderzenie nad poprzeczką. W pierwszej połowie bramki więc nie padły, ale mieliśmy podstawy ku temu by myśleć, że w końcu turzanie przełamią swoją nieskuteczność i po raz kolejny wygrają mecz sparingowy.

Od samego początku tej części gry bramkarz Drzewiarza nie mógł narzekać na nudę, bo już w 53 minucie w kapitalny sposób obronił na rzut rożny „główkę” Dawida Hanzela z najbliższej odległości. Po nim trochę szczęśliwie obronił nogą uderzenie Michała Szczurka, a po kolejnym kornerze dwukrotnie piłka „latała” wzdłuż linii bramkowej, ale i tym razem nie chciała do niej wpaść. To co nie udało się unitom, dość niespodziewanie zrobili jasieniczanie. I to aż trzykrotnie!!! Najpierw jeszcze Dawid Fugiel obronił potężne uderzenie z woleja Maksymiliana Wojtasika, ale dwie minuty później ten sam zawodnik wymiótł pajęczynę w „okienku” jego bramki i to piłkarze Drzewiarza wyszli na prowadzenie.

W 74 minucie błąd w rozegraniu przytrafił się dobrze do tej pory grającemu Łukaszowi Czajce, w dodatku zabrakło asekuracji w „tyłach”, co skrzętnie ponownie wykorzystał Wojtasik, tym razem uderzając po „długim” rogu w sytuacji sam na sam z Fugielem.

Turzanie mając sporą przewagę w polu wierzyli, że uda im się jeszcze odmienić losy meczu. Pomiędzy 83, a 86 minutą gry mogliśmy, a właściwie powinniśmy zdobyć trzy gole, ale wszystkie te okazje zmarnował Dawid Hanzel. Najpierw „Denzel” po dośrodkowaniu Dariusza Pawlusińskiego główkował z 5 metrów obok prawego słupka, chwilę później był faulowany w polu karnym i wykonując rzut karny chciał to zrobić w bardzo efektowny sposób, ale jego „podcinka” trafiła tylko w poprzeczkę, a w następnej akcji na jego drodze stanął znakomicie dysponowany tego dnia Robert Jastrzębski, który zatrzymał jego szarżę tuż przed linią bramkową. W 89 minucie nadzialiśmy się na klasyczną kontrę, którą bez problemów zakończył golem Dariusz Łoś.

Po meczu trener Piotr Hauder nie miał do swoich zawodników pretensji o zaangażowanie, bo naprawdę miło patrzeć w jaki sposób po boisku poruszają się jego podopieczni, ale zwrócił im uwagę na kompletny brak dyscypliny po straconym golu na 0:1. Ten „bałagan” kosztował nas stratę kolejnych bramek, a że doszła do tego zatrważająca nieskuteczność musieliśmy pogodzić się z wysoką porażką. W dzisiejszym sparingu w Unii nie grali kontuzjowani Piotr Szymiczek, Krystian Dudała, Marcin ZarychtaPiotr Glenc oraz chory Mateusz Sitnik.

W sobotę o godzinie 10.00 w Jastrzębiu zmierzymy się z Ruchem Radzionków.

LKS DRZEWIARZ JASIENICA – LKS UNIA TURZA 3:0 (0:0)

1-0  Maksymilian Wojtasik 70′
2-0  Maksymilian Wojtasik 74′
3-0  Dariusz Łoś 89′

DRZEWIARZ: Michałowski (46`Jastrzębski), Chojnacki, Gola, Piela (46`Studencki), Basiura (57`Łoś), Wentland, Romanowicz, Sekuła, Gajda, Szlosek (62`Maj), Wojtasik (60`Rzeźniczak) i zmiany powrotne

UNIA: I połowa: Karol Wacławiec (30`Marcin Musioł), Karol Bochenek, Michał Szczurek, Dawid Mikołajec, zawodnik testowany, Szymon Sosna, Kamil Kuczok, Szymon Gałecki, Jonatan Domin, Paweł Kulczyk, Bartosz Wojtków
II połowa: Marcin Musioł (60`Dawid Fugiel), Jan Chlebik, Michał Szczurek, Dawid Mikołajec, Łukasz Czajka, Dawid Pawlusiński, Paweł Staniczek, Kamil Kuczok (60`Szymon Gałecki), Bartłomiej Sikorski, Dariusz Pawlusiński, Dawid Hanzel