Pechowa porażka rezerw

W rozegranym dzisiaj na boisku wodzisławskiej „budowlanki” meczu sparingowym rezerwy Unii uległy LKS Owsiszcze 4:5, tracąc decydującego gola w ostatniej akcji meczu. Był to pierwszy tej zimy mecz kontrolny naszego drugiego zespołu seniorów, w którym zagrało także kilku wyróżniających się juniorów.

Mecz lepiej rozpoczęli owsiszczanie, którzy już po 9 minutach prowadzili 3:0, wykorzystując zbyt ofensywne ustawienie naszego zespołu. Po przeprowadzonych przez trenera Wojciecha Hetmanioka korektach w ustawieniu gra się wyrównała i jeszcze do przerwy unici zdołali doprowadzić do remisu.

Dwie bramki zdobył Dawid Skrzyszowski, który najpierw skorzystał z podania Miłosza Siernego i uderzeniem po „długim” rogu zmusił do kapitulacji golkipera rywala, a potem wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką we własnym polu karnym jednego z owsiszczan. W międzyczasie Dawid asystował także przy golu kontaktowym Adama Chlebisza, który trochę szczęśliwie, ale jednak wykorzystał idealne podanie wzdłuż bramki.

Po przerwie unici wyszli nawet na prowadzenie dzięki strzałowi jeszcze 15-letniego Grzegorza Buczka, ale dwa decydujące ciosy zadali jednak bardziej doświadczeni rywale, którzy bezlitośnie wykorzystali fakt, iż w naszym zespole w drugiej połowie pojawiło się dużo młodzieży z drużyny juniorów młodszych.

Za tydzień w niedzielę o godzinie 11.00 nasze rezerwy zagrają na „budowlance” z Olzą Godów.