Drugi sparing – drugie zwycięstwo

W rozegranym dzisiaj meczu sparingowym Unia Turza pokonała w Rybniku miejscowy ROW 3:2. Zespół gospodarzy nie grał w najmocniejszym składzie, ale w ich szeregach pojawili się m.in. Tomasz Balul, Marek Gładkowski, Paweł Polak czy też Sebastian Siwek, więc zadanie przed naszym zespołem nie było łatwe.

Unia też wystąpiła w niepełnym zestawieniu, choroby rozłożyły aż czterech naszych piłkarzy (Bochenek, Dawid Pawlusiński, Hanzel i Gałecki), a po ostatnim sparingu z Bełkiem na drobny uraz narzeka Piotr Szymiczek, nie grał też oczywiście Piotr Glenc, który w listopadzie przeszedł operację barku.

Pierwsza połowa spotkania należała do gospodarzy, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i stworzyli sobie kilka dobrych sytuacji do strzelenia gola. Zdobyli tylko jednego i to w dodatku z rzutu karnego podyktowanego za faul Krystiana Dudały na Marku Gładkowskim. Pewnym egzekutorem jedenastki był Sebastian Siwek, który zmylił Marcina Musioła i umieścił futbolówkę w prawym rogu jego bramki.

Później bliski podwyższenia prowadzenia był Paweł Polak, którego strzał nieuchronnie zmierzał do bramki, ale szczęśliwie trafił w plecy Michała Szczurka, a tuż przed końcem tej części gry turzan uratował Karol Wacławiec, który wygrał pojedynek sam na sam z napastnikiem gospodarzy oraz w niesamowity sposób obronił też dobitkę do pustej wydawałoby się bramki.Podopieczni trenera Piotra Haudera mieli do przerwy tylko jedną dogodną sytuację do zdobycia bramki, ale Dariusz Pawlusiński uderzył zbyt słabo i bramkarz rybniczan z łatwością obronił ten strzał.

W drugiej połowie meczu stroną dyktującą warunki na trudnej, bo miejscami mocno zmrożonej murawie, byli turzanie. Już w 53 minucie powinniśmy wyrównać, ale będący w dobrej sytuacji Marcin Zarychta strzelił nad poprzeczką, a w kolejnej akcji Bartłomiej Sikorski zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Kiedy wydawało się, że gol dla Unii to tylko kwestia czasu, niestety to po akcji Gładkowskiego rybniczanie za sprawą Damiana Koleczko podwyższyli prowadzenie. Gospodarze wykorzystali przy tej bramce moment gry naszego zespołu w dziesiątkę, po tym jak Zarychta nieszczęśliwie upadł i musiał opuścić boisko.

Po straconej bramce trener Hauder dokonał kolejnych zmian w składzie i ustawieniu zespołu. Na lewej obronie pojawił się Dawid Mikołajec, do ataku przesunięty został Mateusz Sitnik, co jak się później okazało było strzałem w dziesiątkę. Na murawę powrócił też, za kontuzjowanego Zarychtę, Staniczek i to on zapoczątkował akcję po której zdobyliśmy kontaktowego gola. Piłka po jego zagraniu trafiła do Jana Chlebika, który oddał w sumie nieudany strzał, ale wyszła z tego ładna asysta do Sitnika, który niepilnowany z 8 metrów pokonał bezradnego bramkarza ROW-u.

Siedem minut później padło wyrównanie. Unici wykonywali rzut rożny, do piłki podszedł Sikorski, a jego dokładne dośrodkowanie zakończył celnym strzałem głową Staniczek. Gospodarze też próbowali się odgryzać, najbliżej gola był Gładkowski, jednak jego precyzyjny strzał pod poprzeczkę sparował na rzut rożny Dawid Fugiel. Co nie udało się rybniczanom uczynili unici, którzy po składnej akcji lewą stroną boiska za sprawą Szymona Sosny wyszli na prowadzenie. Powinniśmy je podwyższyć trzy minuty później, ale Sitnik zmarnował sytuację jeden na jednego, jego lob bowiem co prawda minął bramkarza, ale niestety również bramkę gospodarzy.W końcówce Fugiel obronił jeszcze sprytny strzał z rzutu wolnego Polaka i mogliśmy się cieszyć z drugiego sparingowego zwycięstwa.

KS ROW 1964 RYBNIK – LKS UNIA TURZA 2:3 (1:0)

1-0  Sebastian Siwek 16′ (rzut karny)
2-0  Dawid Koleczko 58′ asysta Marek Gładkowski
2-1  Mateusz Sitnik 73′ asysta Jan Chlebik
2-2  Paweł Staniczek 80′ (głową) asysta Bartłomiej Sikorski
2-3  Szymon Sosna 84′ asysta Kamil Kuczok

Skład Unii:
I połowa: Marcin Musioł (30`Karol Wacławiec), Michał Szczurek, Krystian Dudała, Dawid Mikołajec, zawodnik testowany, Dariusz Pawlusiński, Paweł Staniczek, Marcin Zarychta, Jonatan Domin, Paweł Kulczyk, Bartosz Wojtków
II połowa: Karol Wacławiec (60`Dawid Fugiel), Jan Chlebik, Krystian Dudała, Dawid Mikołajec, zawodnik testowany (61`Michał Szczurek), Dariusz Pawlusiński (60`Szymon Sosna), Kamil Kuczok, Marcin Zarychta (60`Paweł Staniczek), Bartłomiej Sikorski, Mateusz Sitnik, Bartosz Wojtków (70`Dawid Skrzyszowski)
Trener: Piotr Hauder