Jesteś tutaj
Strona główna > NEWS > Drugie miejsce żaków na turnieju w Gorzyczkach

Drugie miejsce żaków na turnieju w Gorzyczkach

Drużyna Unii Turza na drugim miejscu zakończyła I Gwiazdkowy Turniej Żaków po raz pierwszy zorganizowany przez nasz klub na hali w Gorzyczkach. W turnieju wzięło udział sześć drużyn złożonych z zawodników z rocznika 2008 i młodszych. Zwycięzcą całych zawodów został zespół GTV Stadion Śląski Chorzów, który zgromadził w turnieju 11 punktów i o jeden wyprzedził gospodarzy oraz RKP ROW Rybnik. Dzięki zwycięstwu w bezpośrednim meczu z RKP 2:1, to turzanie zdobyli srebrne medale, które zapewnili sobie po wygranej w ostatnim meczu z MOSiR-em Jastrzębie.

Szkoda minimalnej porażki z Unią Racibórz 3:4, która de facto pozbawiła podopiecznych trenerów Marcina Grabowskiego i Dariusza Pawlusińskiego szansy na wygranie turnieju, choć wyniki meczów tak się poukładały, że w razie remisu w ostatnim spotkaniu pomiędzy raciborzanami i Stadionem Śląskim, to my wylądowalibyśmy na czele tabeli. Niestety dla nas, chorzowianie w drugiej fazie tego meczu przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę, co sprawiło, że to oni wygrali cały turniej. Pomogła im też w tym zdobyta na 15 sekund przed końcem meczu bramka w rywalizacji z MOSiR-em Jastrzębie i znakomita postawa w bramce Macieja Rydla, który  został zresztą wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.

Indywidualną nagrodę otrzymał też kapitan naszej drużyny Konrad Lis, który został najlepszym zawodnikiem, a tytuł króla strzelców wywalczył filigranowy Adam Filec z RKP ROW Rybnik, który ośmiokrotnie trafił do siatki rywali. Pomimo kłopotów ze skompletowaniem pełnej stawki drużyn (w tym samym dniu odbywała się w Katowicach konferencja szkoleniowa dla trenerów), licznie zgromadzona publiczność mogła obejrzeć bardzo ciekawy turniej, który do końca trzymał w napięciu.

WYNIKI:

UNIA TURZA – GTV STADION ŚLĄSKI CHORZÓW 1:1
(B.Błędowski – W.Karwowski)
JUVENTUS ACADEMY PIEKARY ŚLĄSKIE – MOSiR JASTRZĘBIE 1:1
(W.Bomba – M.Budnicki)
KS UNIA RACIBÓRZ – RKP ROW RYBNIK 0:5
(A.Filec x3, K.Bernacki, M.Gamoń)
UNIA TURZA – JUVENTUS ACADEMY 4:1
(B.Błędowski x2, K.Osyda, J.Mucha – F.Rogacki)
MOSiR JASTRZĘBIE – UNIA RACIBÓRZ 0:4
(G.Poznakowski x2, J.Sochacki, A.Lokocz)
STADION ŚLĄSKI – RKP ROW RYBNIK 2:2
(A.Halemba, O.Gielza – A.Filec x2)
UNIA RACIBÓRZ – UNIA TURZA 4:3
(G.Poznakowski x2, A.Czech, J.Sochacki – B.Błędowski x3)
RKP ROW RYBNIK – MOSiR JASTRZĘBIE 3:0
(K.Tomaszewski, samobójcza x2)
JUVENTUS ACADEMY – STADION ŚLĄSKI 1:4
(W.Głogusz – M.Rams, K.Hachuła, I.Krusz, S.Pondel)
UNIA TURZA – RKP ROW RYBNIK 2:1
(K.Lis x2 – B.Maszczyk)
JUVENTUS ACADEMY – UNIA RACIBÓRZ 2:2
(M.Czajkowski, F.Rogacki – G.Poznakowski, J.Sochacki)
STADION ŚLĄSKI – MOSiR JASTRZĘBIE 2:1
(O.Gielza, A.Kozłowski – J.Czernik)
RKP ROW RYBNIK – JUVENTUS ACADEMY 6:3
(A.Filec x3, P.Filec, K.Tomaszewski, samobójcza – W.Bomba, F.Rogacki, S.Gniozdorz)
UNIA TURZA – MOSiR JASTRZĘBIE 2:1
(B.Błędowski, samobójcza – O.Markiewicz)
UNIA RACIBÓRZ – STADION ŚLĄSKI 0:3
(W.Karwowski, O.Gielza, M.Raks)

TABELA TURNIEJU:

[table “21” not found /]

NAGRODY INDYWIDUALNE:

NAJLEPSZY ZAWODNIK: KONRAD LIS (UNIA TURZA)
NAJLEPSZY  BRAMKARZ: MACIEJ RYDEL (GTV STADION ŚLĄSKI)
KRÓL STRZELCÓW: ADAM FILEC -(RKP ROW RYBNIK – 8 BRAMEK)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top