Sparingowa porażka w Jastrzębiu

W rozegranym dzisiaj w Jastrzębiu meczu kontrolnym Unia Turza przegrała 0:1 z Pniówkiem Pawłowice. Choć w obu zespołach wystąpili inni zawodnicy to wynik jest taki sam jak 5 listopada w meczu ligowym. W Unii zagrało 12 nowych zawodników, którzy szukają swojej szansy przekonania trenera Piotra Haudera o swojej przydatności do naszej drużyny. Również w Pniówku trener Jan Woś testował 9 piłkarzy, wśród których było kilka dobrze nam znanych twarzy.

Mecz nie był porywającym widowiskiem, ale nie tego oczekiwali obaj szkoleniowcy, którzy bardziej zwracali uwagę na zachowanie poszczególnych zawodników w różnych sytuacjach boiskowych, niż na piękno ich gry.

Z kadry III-ligowej Unii na boisku pojawili się tylko Paweł Staniczek i Łukasz Jagła w pierwszej części gry oraz Karol Bochenek, Bartłomiej Sikorski, Kamil Kuczok, Szymon Gałecki i Paweł Kulczyk w drugiej. Jedyna bramka padła w 50 minucie kiedy to do prostopadłego podania dopadł jeden z testowanych przez Pniówek piłkarzy i mocnym strzałem pokonał naszego bramkarza, który wyczuł intencje strzelca, ale uderzenie było na tyle silne, że po jego ręce wpadło do bramki.

Unia miała po jednej dobrej sytuacji bramkowej w każdej połowie, ale bramkarze Pniówka dwa razy zatrzymali testowanego przez Unię napastnika. Na pewno kilku z grających dzisiaj zawodników trener Hauder zaprosi do dalszej współpracy, ale kto to będzie o tym przekonamy się najpewniej już na poniedziałkowym treningu.