Wysoka wygrana rezerw

W rozegranym w dzisiejsze deszczowe popołudnie meczu klasy B rezerwy Unii Turza pokonały bez problemów LKS Bieńkowice 7:2. Świetną formą strzelecką błysnął Mateusz Sitnik, który aż pięć razy pokonał Patryka Suchanka.

Po jednym golu dołożyli też inni III-ligowcy Jonatan Domin i Dawid Skrzyszowski. Grający w mocnym składzie nasz drugi zespół seniorów był zdecydowanym faworytem tego meczu i wywiązał się z tego znakomicie, choć trzeba przyznać, że goście momentami stawiali zaciekły opór.

Oba zespoły preferowały ofensywny futbol, stąd mnóstwo sytuacji bramkowych, z których dziewięć zostało wykorzystanych. W 10 min. Adrian Konsek nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Markiem Kłosokiem, co trzy minuty później się zemściło, bo kapitalne podanie Sebastiana Markiewicza wykończył Sitnik i Unia objęła prowadzenie. Gol na 2:0 był dziełem Jonatana Domina, który po podaniu Dawida Skrzyszowskiego technicznym uderzeniem przelobował Suchanka.

Przed przerwą jeszcze indywidualną akcją popisał się Sitnik, który przechwycił piłkę w środkowej strefie, wygrał biegowy pojedynek z obrońcą z Bieńkowic i uderzył nie do obrony po „długim” rogu. Tuż po przerwie ten sam zawodnik skompletował hattricka, kiedy to najszybciej dopadł do odbitej od pleców defensora gości piłki po strzale Konrada Resia i z bliska wpakował futbolówkę do bramki.

Popularny „Sitas” nie miał zamiaru kończyć swoich strzeleckich popisów i w 58 min. po dwójkowej akcji z Dominem strzałem z 13 metrów pokonał Suchanka po raz czwarty. Goście uparcie dążyli do zdobycia choćby jednego gola, ale długo na ich drodze stał dobrze dysponowany Kłosok. Wreszcie w 62 min. pokonał go strzałem z 12 metrów Kamil Wereszczyński i podopieczni Sebastiana Kuliga poszli za ciosem. Kłosok jeszcze dwa razy bronił w wydawało się beznadziejnych sytuacjach, ale w 67 min. musiał po raz drugi wyciągać piłkę z siatki po strzale Adriana Konska.

Trener Wojciech Hetmaniok zareagował na ten słabszy okres gry swojego zespołu zmianami w ustawieniu, wycofując na środek obrony Markiewicza, co uspokoiło naszą grę w „tyłach”. Zanim padły kolejne gole dla Unii, to zmarnowaliśmy kilka swoich szans, dwukrotnie mógł wpisać się na listę strzelców Sitnik, ale najpierw przegrał pojedynek sam na sam z Suchankiem, a potem nie trafił z bliska głową po dośrodkowaniu Resia.

W 79 min. Sitnik zamienił się w asystenta, kiedy to uruchomił na prawym skrzydle Skrzyszowskiego, który wpadł w pole karne i uderzył celnie w „krótki” róg. Minutę później Mateusz skompletował „pięciopaka”, kiedy po indywidualnej akcji mocnym strzałem z pola karnego pokonał bramkarza Bieńkowic. W końcówce swoje szanse miał też Dawid Pawlusiński, ale raz za daleko wypuścił sobie piłkę i ta padła łupem Suchanka, a w pozostałych przypadkach strzelał obok bramki.  Zwycięstwo pozwoliło przeskoczyć w tabeli naszego dzisiejszego rywala i szkoda słabego początku sezonu, bo moglibyśmy śmiało być w czołówce ligowej tabeli.

LKS UNIA II TURZA – LKS BIEŃKOWICE  7:2 (3:0)

7 – 2  Mateusz Sitnik 80 min.

Sędziowali : Mateusz Piszczelok (główny), Radosław Szymiczek, Kamil Dziok (asystenci).