Jesteś tutaj
Strona główna > III liga > Dzisiaj gramy z Pniówkiem

Dzisiaj gramy z Pniówkiem

O godz 13.00 rozpocznie się dzisiaj w Pawłowicach kolejne spotkanie Unii w III lidze. Mecz z miejscowym Pniówkiem będzie dla naszych zawodników okazją do podreperowania dorobku punktowego, który niestety jest niezbyt okazały.

Zadanie nie będzie łatwe, bowiem podopieczni trenera Jana Wosia dobrze spisują się w meczach na własnym boisku, gdzie zdobyli 12 ze swoich 17 punktów. Turzanie na wyjazdach grają za to słabo, na razie z obcych boisk przywieźli tylko dwa punkty za remisy w Dzierżoniowie i Wrocławiu. Nadzieję jednak daje nam fakt, że zawsze dobrze nam się grało z tym zespołem w meczach sparingowych, choć jak wiemy, sparingi to zupełnie inna „bajka”.

Optymistycznym prognostykiem jest także znacznie lepsza sytuacja kadrowa Unii. Do zespołu powrócili kontuzjowany w Zielonej Górze Jonatan Domin oraz chorujący ostatnio Dawid Skrzyszowski, a i kontuzja młodszego „Plastika” nie okazała się zbyt groźna, więc i Dawid znajdzie się w meczowej osiemnastce. Zabraknie więc tylko leczącego uraz barku Piotra Glenca i odsuniętego przez trenera Piotra Haudera z kadry pierwszej drużyny Sebastiana Markiewicza.

Zespół Pniówka ostatnio dał „plamę” zapominając kart zdrowia na wyjazdowe spotkanie w Polkowicach, stąd też nie zdążył odbyć kary ich najlepszy strzelec Marcin Sobczak, którego w ten sposób zabraknie w składzie na dzisiejszy mecz. To na pewno osłabienie drużyny z Pawłowic, ale w tym zespole gra kilku innych równie dobrych piłkarzy, więc nie możemy liczyć na taryfę ulgową.

Gospodarze przymusowo odpoczywali przed tygodniem, więc będą bardziej głodni gry, a dla niektórych naszych zawodników ten sezon trwa już praktycznie od stycznia, bo jak wiemy przerwa pomiędzy rozgrywkami w naszym przypadku była bardzo krótka. Liczymy jednak, że podopieczni trenera Piotra Haudera zostawią na boisku sporo zdrowia, a jeśli w końcu „załapią” zadania taktyczne, które wpaja im nasz szkoleniowiec, to może w końcu i my będziemy się cieszyć z kompletu punktów wywalczonego w meczu wyjazdowym. Zapraszamy serdecznie do pobliskich Pawłowic naszych kibiców i liczymy z ich strony na mocne wsparcie.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top