Orliki wygrywają grupę

Dzięki poniedziałkowemu zwycięstwu nad Przyszłością Rogów 2:1, nasza drużyna wygrała zmagania w grupie I Ligi Orlików Podokręgu Racibórz i na wiosnę na pewno zagra w grupie mistrzowskiej.

Spotkanie w Rogowie miało niezwykle zacięty przebieg, pierwsza połowa pomimo kilku szans na strzelenie goli zakończyła się rezultatem bezbramkowym. Przez cały mecz znakomicie spisywał się w naszej bramce Bartosz Hanc i choć na początku drugiej części gry musiał skapitulować, to zasłużył na wielkie brawa. Po stracie bramki Unia ruszyła do odrabiania strat, co udało jej się w 49 minucie za sprawą Pascala Hetmanioka.

Nasz kapitan na 3 minuty przed końcem meczu zdobył też zwycięskiego gola i po ostatnim gwizdku arbitra radości nie było końca. Praca jaką wykonują z tym zespołem trenerzy Marcin Grabowski i Dariusz Pawlusiński przyniosła piorunujące efekty, należy przypomnieć, że w ubiegłym sezonie nasze orliki zajęły 22 miejsce, a teraz zapewniły sobie co najmniej szóste.

To nie koniec sezonu dla naszych najmłodszych adeptów futbolu, gdyż czekają ich jeszcze towarzyskie turnieje halowe w Częstochowie i najprawdopodobniej w Lubomii oraz Gorzyczkach.

Skład Unii w meczu w Rogowie: Bartosz Hanc – Marcin Kłosok, Jakub Mucha, Andrzej Chlebik – Pascal Hetmaniok, Samuel Lis, Kuba Biela
Ponadto grali: Michał Mucha, Brian Błędowski, Konrad Lis, Piotr Pendziałek i Kacper Osyda