Lider za mocny

Blisko sprawienia niespodzianki była nasza druga drużyna seniorów, która do przerwy prowadziła z liderem na ich boisku 2:0, ale ostatecznie to gospodarze schodzili z boiska w glorii zwycięzców wygrywając 4:2.

W naszym zespole wystąpił tylko jeden zawodnik z kadry III-ligowej drużyny Sebastian Markiewicz i w pierwszej połowie to on był „ojcem” prowadzenia Unii. Najpierw w 22 minucie zdobył pierwszego gola w meczu, kiedy to po podaniu Piotra Macury przelobował wychodzącego z bramki Michała Radeckiego, a w 45 minucie idealnie dośrodkował do Tomasza Pogody, który z bliska wpakował piłkę do siatki.

Niestety dobra gra unitów skończyła się wraz z gwizdkiem oznaczającym zejście do szatni na przerwę. Gospodarze dość szybko doprowadzili do  remisu za sprawą doświadczonych Dariusza MańkiBogusława Drobnego, a w ostatnim kwadransie zdobyli jeszcze dwa gole autorstwa Sebastiana Bugdola i ponownie Mańki. Szkoda, że nie udało się naszym zawodnikom podtrzymać dobrej passy, ale liczyliśmy się z tym, że będzie o to niezwykle trudno.

KS KORNOWAC – LKS UNIA II TURZA 4:2 (0:2)

0-1  Sebastian Markiewicz 22′ asysta Piotr Macura
0-2  Tomasz Pogoda 45′ asysta Sebastian Markiewicz
1-2  Dariusz Mańka 55′
2-2  Bogusław Drobny 63′
3-2  Sebastian Bugdol 76′
4-2  Dariusz Mańka 87′

Sędziowali: Stanisław Wieczorek (główny), Czesław Porwoł, Bernard Faber (asystenci)