Juniorzy kończą zwycięstwem

Pomimo nie najlepszego początku, nasi juniorzy pokonali w niedzielę na wyjeździe KS Kornowac 5:2. Spotkanie lepiej rozpoczęli o dziwo gospodarze, którzy w 15 minucie po strzale Roberta Plury wyszli na prowadzenie. W 35 minucie do wyrównania doprowadził Patryk Brzeziński, ale jeszcze przed przerwą zawodnicy z Kornowaca ponownie objęli prowadzenie dzięki bramce Mikołaja Niestroja. Na szczęście w drugiej połowie strzelali już tylko turzanie.

Do wyrównania doprowadził w 49 minucie Tobiasz Kacprzak, a cztery minuty później Unia już prowadziła po golu Miłosza Siernego. Ten sam zawodnik w 75 minucie podwyższył nasze prowadzenie, a zwycięstwo przypieczętował gol Szymona Plewki minutę później. Trener Przemysław Pawliczek nie mógł być do końca zadowolony z postawy swoich podopiecznych, ale trzeba dodać, że zabrakło w niedzielę w składzie pięciu podstawowych zawodników i szczególnie w pierwszej połowie było to widać.

Unia już wcześniej zapewniła sobie drugie miejsce w tabeli i wiosną zagramy w grupie mistrzowskiej. O awans do III Ligi Wojewódzkiej, po rezygnacji Górnika Pszów, zmierzą się w barażach Czarni Gorzyce i LKS Tworków, pierwszy mecz już w niedzielę 6 listopada.

KS KORNOWAC – LKS UNIA TURZA 2:5 (2:1)
1-0  Robert Plura 15′
1-1  Patryk Brzeziński 35′
2-1  Mikołaj Niestrój 38′
2-2  Tobiasz Kacprzak 49′
2-3  Miłosz Sierny 53′
2-4  Miłosz Sierny 75′
2-5  Szymon Plewka 76′

Sędziował: Stanisław Wieczorek

KS KORNOWAC: Łukasz Koczy – Mariusz Krasek, Robert Plura, Mateusz Niestrój, Mateusz Swoboda – Mateusz Lucek, Mikołaj Niestrój, Dominik Maciaszek, Michał Moneta – Miłosz Musiolik, Mateusz Błaziak Trener: Leszek Gatnar
LKS UNIA TURZA: Bartosz Kłosok ( 41`Mateusz Klepek) – Miłosz Sierny, Bartosz Wiaterski, Jakub Sosna, Cezary Chojka – Tobiasz Kacprzak, Szymon Plewka, Grzegorz Buczek, Kamil Wieczorek – Patryk Spandel (41`Robert Zając), Patryk Brzeziński