Kolejne zwycięstwo orlików

W rozegranym wczoraj meczu orliki Unii Turza pokonały Silesię Lubomia 3:2. Spotkanie rozegrane na gorzyckim Orliku miało niezwykle zacięty przebieg, podobnie było w pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami przed miesiącem, zresztą zakończył się on takim samym rezultatem. Wczoraj podopieczni Marcina Grabowskiego grali mocno osłabieni, bez pięciu podstawowych zawodników, ale dość szybko uzyskali dwubramkowe prowadzenie (gol samobójczy i Piotra Pendziałka) i wydawało się, że tym razem pójdzie im z tym rywalem łatwiej.

Nic bardziej błędnego, owszem turzanie mieli czasami znaczną przewagę, ale nie potrafili pokonać znakomicie spisującej się w lubomskiej bramce Nadii Hartman. Za to w drugiej połowie goście wykorzystali dwa błędy naszej defensywy i doprowadzili do remisu.

Kiedy wydawało się, że tym razem będziemy musieli pogodzić się z takim rezultatem, na pięć minut przed końcem meczu kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Andrzej Chlebik i to unici mogli cieszyć się z ósmego już zwycięstwa w jesiennych rozgrywkach. Za tydzień ostatni mecz w tej rundzie w Rogowie, który zadecyduje o tym która z drużyn wygra grupę I.

Skład Unii w spotkaniu z Lubomią: Bartosz Hanc – Artur Sosna, Marcin Kłosok, Andrzej Chlebik – Samuel Lis, Konrad Lis, Brian Błędowski