Rezerwy ogrywają Pstrążną

W dzisiejszym meczu klasy B drugi zespół Unii Turza pokonał na własnym boisku LKS Pstrążna 6:1. W składzie Unii pojawili się m.in. Dawid Hanzel i Bartłomiej Sikorski, którzy wczoraj pauzowali w III lidze z powodu nadmiaru żółtych kartek i praktycznie we dwójkę przyczynili się do łatwego zwycięstwa naszych rezerw.

Pierwszy z nich trzykrotnie trafił do siatki, a „Pele” zaliczył jedno trafienie i dwie asysty. W drugiej połowie bramkę zdobył też Adam Chlebisz, a jedna padła po samobójczym strzale Michała Biczysko. Worek z bramkami rozwiązał już w 10 minucie wspomniany Hanzel, który skorzystał z podania Sikorskiego, przyjął je na klatkę piersiową i ze spokojem pokonał Patryka Majchszaka.

W 23 minucie ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 korzystając ze zbyt krótkiego wybicia piłki przez obrońcę gości i strzelił nie do obrony z 7 metrów po „długim” rogu. W 38 minucie Dawid skompletował klasycznego hattricka, kiedy to trafił głową po dośrodkowaniu z prawej strony Konrada Resia.

W przerwie meczu trener Wojciech Hetmaniok dokonał trzech zmian i gra naszego zespołu nieco siadła, choć dość szybko podwyższyliśmy na 4:0. W 49 minucie długa piłka posłana w pole karne przez Karola Bochenka trafiła do Szymona Grabca, ten sprytnie przedłużył to podanie głową do wybiegającego na czystą pozycję Sikorskiego, który nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem. Goście od czasu do czasu próbowali zagrażać naszej bramce, szczególnie niebezpieczny był najlepszy wśród nich Martin Sobeczko, który dwa razy zmusił do interwencji broniącego w naszym zespole Jana Sitko.

W końcu podopieczni Tomasza Gajewskiego dopięli swego w 59 minucie, kiedy to unitom nie udało zatrzymać się szarżującego Tomasza Sopyłę, który strzelił w „długi” róg i zaskoczył naszego bramkarza. Na piątego gola dla Unii czekaliśmy do 75 minut, kiedy to po strzale Sikorskiego z rzutu wolnego z 30 metrów piłkę do własnej bramki skierował Biczysko. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania nasza młodzież przeprowadziła składną akcję, rozgrywający dobry mecz Grabiec posłał idealne prostopadłe podanie do Chlebisza, który bez problemów wykorzystał sytuację jeden na jednego z Majchszakiem.

Znając skład Unii kibice mogli się spodziewać okazalszej wygranej gospodarzy, ale trzeba przyznać, że goście byli wymagającym przeciwnikiem i nie poddawali się łatwo, walcząc o każdy metr boiska. Za tydzień czeka nasz drugi zespół seniorów pojedynek z liderem z Kornowaca, niestety będą musieli sobie radzić bez wzmocnień z III-ligowej kadry, gdyż oba mecze odbędą się prawie w tym samym czasie. Paradoksalnie Unia posiada drugi najlepszy atak w tej grupie B klasy i najlepszą obronę, a zajmuje dopiero 9 miejsce w tabeli. Zaważył o tym nieudany początek rozgrywek, w którym przegrywaliśmy minimalnie swoje mecze z Dzimierzem czy derbowe z rezerwami Rogowa i Czyżowic. Liczymy, że do końca rundy jesiennej zdobędziemy jeszcze kilka punktów, co pozwoli przesunąć się w górne rejony tabeli.

LKS UNIA II TURZA – LKS PSTRĄŻNA  6:1 (3:0)

1 – 0  Dawid Hanzel 10′ (asysta Bartłomiej Sikorski)
2 – 0  Dawid Hanzel 23′
3 – 0  Dawid Hanzel 38 ‚ (głową, asysta Konrad Reś)
4 – 0  Bartłomiej Sikorski 49′ asysta (Szymon Grabiec)
4 – 1  Tomasz Sopyła 59′
5 – 1  Michał Biczysko 75′(samobójcza)
6 – 1  Adam Chlebisz 88’ (asysta Szymon Grabiec)

Sędziowali: Wacław Błaszczok (główny), Paweł Grabiec, Radosław Kalyciok (asystenci)