Niespodziewane zwycięstwo rezerw

Sobotnie popołudnie mile będą wspominać zawodnicy naszego drugiego zespołu seniorów, którzy trochę niespodziewanie pokonali na wyjeździe Naprzód Krzyżkowice 4:1. Ten wynik pokazuje jak wyrównana jest grupa w której grają nasze rezerwy, bo zajmujący w tabeli trzecie miejsce gospodarze niczym nie zaimponowali.

Owszem prowadzili grę, starali się atakować, ale nasza defensywa spisywała się dobrze, a także dopisywało jej trochę szczęścia. Największe zagrożenie przynosiły stałe fragmenty gry, gdy po dośrodkowaniach Marcina Pochcioła główkował Mateusz Szarowski, ale stoperowi Naprzodu brakowało precyzji. Tej nie zabrakło dwójce Tomasz Pogoda – Paweł Kulczyk, która w 32 minucie wyprowadziła Unię na prowadzenie. Ten pierwszy ładnie zgrał futbolówkę do nadbiegającego Kulczyka, a ten z bliska wepchnął piłkę do bramki.

Po przerwie gospodarze zabrali się mocno do pracy, zaczęli grać wysokim pressingiem i unici popełniali błędy. Pewnie jednak bronił Marek Kłosok, a w 55 minucie gospodarze nadziali się na kontrę, którą po dośrodkowaniu Piotra Szymiczka i przedłużeniu go przez Piotra Sitka kapitalnym wolejem zakończył Pogoda. Podopieczni Krzysztofa Polczyka nie zamierzali spasować i już po pięciu minutach zdobyli kontaktowego gola, za sprawą mocnego i precyzyjnego uderzenia Roberta Ruckiego. Po tej bramce gra się zaostrzyła, gospodarze za wszelką cenę chcieli doprowadzić do remisu, i nie przebierali w środkach. Na szczęście obyło się bez kontuzji, ale kilka razy nasi zawodnicy długo leżeli na murawie zwijając się z bólu. W 77 minucie długie wybicie Szymiczka zaskoczyło obronę Naprzodu, a startujący do piłki  z własnej  połowy Pogoda ze spokojem wykorzystał sytuację sam na sam z Karolem Pruszowskim.

Potem z boiska „wyleciał” za drugą żółtą kartkę Piotr Zając i stało się jasne, że tego meczu już nie przegramy. W doliczonym czasie gry faulowany w polu karnym był bohater spotkania Pogoda, a „jedenastkę” pewnie wykorzystał nasz bramkarz Marek Kłosok, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach Unii w jego długiej karierze.

LKS NAPRZÓD 37 KRZYŻKOWICE – LKS UNIA II TURZA 1:4 (0:1)

0-1  Paweł Kulczyk 32′ (asysta Tomasz Pogoda)
0-2  Tomasz Pogoda 55 ‚ (asysta Piotr Sitek)
1-2  Robert Rucki 60′
1-3  Tomasz Pogoda 77’ (asysta Piotr Szymiczek)
1-4  Marek Kłosok 90+3′(rzut karny)
Sędziowali: Andrzej Niestrój (główny), Grzegorz Gajda, Kamil Boczek ( asystenci)