Rezerwy gromią rywala

Okazałym zwycięstwem 12:0 zakończyło się dzisiejsze spotkanie klasy B pomiędzy drugą drużyną Unii a LKS-em Wojnowice. W naszym zespole zagrało kilku zawodników, którzy wczoraj późno w nocy wrócili z Zielonej Góry i mogliśmy się spodziewać, że pomogą oni w wydatny sposób wygrać to spotkanie.

W dodatku w drużynie gości zabrakło Arnolda Matuszka, więc stało się jasne, że tym razem nie dojdzie do niespodzianki jaką było wiosenne zwycięstwo Wojnowic z naszymi rezerwami 4;0. Od początku turzanie dominowali na boisku, ale dość długo nie potrafili tego potwierdzić bramką. Wreszcie w 25 minucie soczyste uderzenie z dystansu Mateusza Sitnika zaskoczyło Kamila Zawieję i Unia objęła prowadzenie.

Potem poszło już łatwo, do przerwy unici zdążyli zdobyć jeszcze sześc goli, a hattricki skompletowali Tomasz Pogoda i dzisiejszy solenizant Mateusz Sitnik. Siódmego gola zdobył Szymon Gałecki, który czasami był nieuchwytny dla obrońców gości. Po przerwie gospodarze nie zamierzali zwalniać tempa i w 60 minucie było już 11:0. Swoją dobrą grę w tym meczu potwierdził w tym czasie Dawid Skrzyszowski, który zdobył gola z rzutu wolnego, a ponadto asystował przy czterech kolejnych. Swoje bramki strzelili też Paweł Staniczek i Wojciech Konopek, czwartą dołożył Pogoda, a w końcówce meczu indywidualną akcją błysnął Zbigniew Sosna i  w efekcie Unia rozgromiła Wojnowice aż 12:0. Ta efektowna wygrana pozwoliła naszej drużynie awansować na 10 miejsce, ale do bezpiecznej strefy jeszcze daleko.

LKS UNIA II TURZA – LKS WOJNOWICE 12:0 (7:0)
8-0  Paweł Staniczek 53 min. asysta Dawid Skrzyszowski
9-0  Dawid Skrzyszowski 56 min. (rzut wolny)
10-0  Wojciech Konopek 58 min. asysta Dawid Skrzyszowski
11-0  Tomasz Pogoda 60 min.
12-0  Zbigniew Sosna 83 min.

Sędziowali: Wacław Błaszczok (główny), Andrzej Niestrój, Sławomir Bluszcz (asystenci)