Czarna seria trwa

Nie udało się dzisiaj naszym piłkarzom przełamać złej serii meczów bez zwycięstwa, Ruch Zdzieszowice okazał się o jedną bramkę lepszy pokonując Unię 2:1. To czwarta z rzędu porażka unitów na własnym boisku, co ostatnio przydarzyło nam się 5 lat temu jeszcze w raciborskiej A klasie.

Goście od początku meczu ostro ruszyli do przodu i już w 3 minucie mogli prowadzić. Dariusz Zapotoczny uciekł obrońcom na lewym skrzydle, dośrodkował w pole karne do nadbiegającego Jarosława Wieczorka, ale jego uderzenie z bliska instynktownie obronił nogami debiutujący w naszej bramce Jan Sitko. W 12 minucie kolejna groźna akcja „Zdzichów”, tym razem prawą stroną boiska, skąd Denis Sotor dośrodkował wprost na głowę Dawida Czaplińskiego, ale jego „główka” minęła lewy słupek naszej bramki. W 29 minucie dwie kapitalne interwencje Sitko uchroniły Unię od straty gola. Najpierw obronił on soczyste uderzenie z dystansu Łukasza Damrata, a po  chwili „piętkę” Wieczorka z 5 metra. W 38 minucie ponownie przed szansą na zdobycie bramki stanął aktywny Wieczorek, ale po zgraniu piłki głową przez Czaplińskiego, nie trafił w światło bramki. Minutę później napór gości wreszcie przyniósł efekt bramkowy. Podopieczni Adama Noconia kilkoma podaniami kompletnie rozmontowali naszą defensywę, a dokładne zagranie Czaplińskiego wykończył celnym strzałem Damrat.

W końcówce pierwszej połowy kontuzja odnowiła się naszemu napastnikowi Dawidowi Hanzelowi i w drugiej części gry nie pojawił się już na boisku. Po przerwie nasza gra nieco się ożywiła, goście cofnęli się głębiej do defensywy i stamtąd próbowali wyprowadzać groźne kontrataki. Tak było w 50 minucie, kiedy to Zapotoczny uwolnił się spod opieki obrońców, ale jego strzał sparował na rzut rożny Sitko. Siedem minut później dwójkowa akcja Wieczorek – Zapotoczny znów zakończyła się strzałem tego drugiego, ale tym razem piłka trafiła jeszcze w nogę Łukasza Jagły i wyszła na rzut rożny. W 64 minucie odnotowaliśmy pierwszy celny strzał Unii, uderzenie z dystansu Dariusza Pawlusińskiego było co prawda mocne, ale w środek bramki i golkiper Ruchu nie miał problemów z jego obroną. W 70 minucie powinno być 2:0 dla gości, ale po składnej akcji lewym skrzydłem i dośrodkowaniu Zapotocznego, fatalnie spudłował Mateusz Szatkowski, który kilka minut wcześniej pojawił się na boisku. Ta niewykorzystana sytuacja srogo się na gościach zemściła, bo turzanie wyrównali sześć minut później. Znakomicie w polu karnym Ruchu zachował się Mateusz Sitnik, który dostał podanie od Pawła Kulczyka i plasowanym uderzeniem w „długi” róg doprowadził do remisu.

Niestety nie cieszyliśmy się nim zbyt długo, bo już trzy minuty później kolejna wzorcowa kontra w  wykonaniu gości zakończyła się celnym strzałem Szatkowskiego i znów musieliśmy gonić wynik. Nie na darmo jednak defensywa Ruchu należy do najlepszych w lidze, stąd wszystkie nasze próby wrzutek w pole karne z łatwością padały łupem wysokich obrońców, a strzał Pawlusińskiego z rzutu wolnego w doliczonym czasie gry także zatrzymał się na blokujących dostęp do własnej bramki zawodnikach Ruchu. Pomimo lepszej gry w drugiej połowie meczu, doprowadzeniu do remisu, po raz kolejny nie udało się naszym zawodnikom dowieźć do końca choćby jednego punktu. Sytuacja w tabeli robi się już bardzo nieciekawa, więc najwyższy czas wziąć się w garść i rozpocząć marsz ku jej środkowi.

LKS UNIA TURZA – MKS RUCH ZDZIESZOWICE  1:2 (0:1)

0-1  Łukasz Damrat 39′
1-1  Mateusz Sitnik 76′ (asysta Paweł Kulczyk)
1-2  Mateusz Szatkowski 79′

Sędziowali: Damian Sylwestrzak (główny), Michał Hnatkiewicz, Paweł Kucharczyk (asystenci)
Widzów: 400
Żółte kartki: Bartłomiej Sikorski, Paweł Kulczyk – Jakub Czajkowski, Karol Wanat

LKS UNIA TURZA: Jan Sitko – Łukasz Jagła, Karol Bochenek, Błażej Radler, Piotr Szymiczek – Dariusz Pawlusiński, Sebastian Markiewicz (74`Paweł Staniczek), Bartłomiej Sikorski, Jonatan Domin, Paweł Kulczyk – Dawid Hanzel (46`Mateusz Sitnik)
Rezerwowi: Marcin Musioł, Szymon Gałecki, Dawid Pawlusiński, Dawid Skrzyszowski
Trener: Jan Adamczyk

MKS RUCH ZDZIESZOWICE: Grzegorz Kleeman – Dawid Kiliński, Michał Bachor, Konrad Kostrzycki, Daniel Nowak – Denis Sotor (66`Mateusz Szatkowski), Jakub Czajkowski, Łukasz Damrat, Jarosław Wieczorek, Dariusz Zapotoczny (77`Karol Wanat) – Dawid Czapliński
Rezerwowi: Patryk Sochacki, Adrian Zyla, Sebastian Weremko, Wojciech Kochański, Sebastian Polak
Trener: Adam Nocoń