Rezerwy nie dały rady Kokoszycom

Nie udał się naszej drugiej drużynie wyjazd do pobliskich Kokoszyc, gdzie przegrali w niedzielne popołudnie 1:3. O wyniku meczu zadecydował chwilowy przestój naszego zespołu pomiędzy 29 a 35 minutą gry, kiedy to gospodarze dwukrotnie zdołali wbić piłkę do naszej bramki, w bliźniaczo podobnym stylu.

Za każdym razem „ojcem” gola był Tomasz Mandrysz, który dwa razy urwał się naszym obrońcom po prawej stronie boiska i zagrywając na „krótki” słupek do Daniela MielczarkaLeszka Urbańskiego otworzył im prostą drogę do zdobycia bramki. W 66 minucie w zamieszaniu podbramkowym turzanie za sprawą Jana Brockiego strzelili kontaktowego gola, ale pomimo starań i słabnących w oczach gospodarzy, na więcej nie było już ich stać. Dla strzelca bramki dla Unii to jego 22 gol w naszych barwach w 110 występie, poprzedniego zdobył ponad … osiem lat temu w meczu z Gaszowicami.

W końcówce spotkania Unia grała, chcąc wyrównać, tylko trójką obrońców, co w doliczonym czasie gry wykorzystali podopieczni trenera Jacka Bugli. Najpierw dwukrotnie „wybronił” Unię nasz bramkarz, skutecznie interweniując w sytuacjach sam na sam z napastnikami gospodarzy, ale w 92 minucie był bezradny wobec strzału Mateusza Czynszaka. Turzanie jeszcze starali się zdobyć choćby jednego gola, i go zdobyli, bo strzale z rzutu wolnego Sławomira Szkontera i lekkim rykoszecie Dawida Pawlusińskiego piłka wpadła do kokoszyckiej bramki, ale sędziowie nie wiedzieć czemu go nie uznali. Poza skorygowaniem wyniku niewiele by to jednak dało, bo po chwili arbiter Wojciech Stawiarz zakończył to spotkanie.

KS 25 KOKOSZYCE – LKS UNIA II TURZA  3:1 (2:0)
1-0  Daniel Mielczarek 29′
2-0  Leszek Urbański  35′
2-1  Jan Brocki 66′
3-1  Mateusz Czynszak 90+2′

Sędziowali: Wojciech Stawiarz (główny), Tomasz Sobeczko, Sławomir Bluszcz (asystenci)