Porażka trampkarzy, zwycięstwo juniorów

W sobotę nasi trampkarze doznali pierwszej w tym sezonie porażki, ulegając na wyjeździe wysoko, bo aż 0:5 Zameczkowi Czernica. Pierwsza połowa długo nie zapowiadała takiego wyniku, nasi zawodnicy posiadali optyczną przewagę, dłużej utrzymywali się przy piłce, ale niewiele z tego wynikało. Niestety w ostatnich 5 minutach tej części gry dwa błędy przytrafiły się parze naszych stoperów.

Za pierwszym razem kosztowało nas to faulem Karola Kwiatkowskiego w polu karnym i pewnie wykonanej „jedenastce” przez Remigiusza Wójtowicza, a za drugim razem po stracie piłki przy wyprowadzaniu jej z własnego pola karnego Patryk Łanoszka przelobował Mateusza Klepka. Drugi przestój przytrafił się turzanom między 57 a 62 minutą gry, kiedy to straciliśmy aż trzy gole. Najpierw Łanoszka przelobował technicznym uderzeniem Jakuba Kurę, w 60 minucie ten sam zawodnik „przestrzelił” nasz mur stojący w bramce po rzucie wolnym pośrednim wykonywanym z 8 metra, aż w końcu „dzieło” zniszczenia dokończył Denis Kolarczyk, który w zamieszaniu podbramkowym z bliska pokonał naszego golkipera. Pomimo porażki unici zachowali pozycję lidera, ale ich przewaga znacznie stopniała.

Skład trampkarzy w meczu z Czernicą: Mateusz Klepek (36` Jakub Kura), Dawid Nogaś, Karol Kwiatkowski, Jakub Sosna, Gabriel Kubiniok, Jakub Milek, Bartosz Plewka, Patryk Leśnik, Patryk Hanslik, Robert Zając, Błażej Wiśniowski
Ponadto grali: Przemysław Brachmański, Mateusz Nowak, Michał Budnik, Mikołaj Knopek, Kacper Mularczyk i Dominik Pawłowski.

Czwarte zwycięstwo odnieśli za to nasi juniorzy młodsi, którzy pokonali 6:1 KS Kornowac. W pierwszej połowie pomimo dużej przewagi podopieczni trenera Przemysława Pawliczka zdobyli tylko jednego gola. Jego autorem był debiutujący w Unii Szymon Plewka, który dołączył do naszej drużyny przed kilkoma dniami wraz z Miłoszem Siernym z Rymera Rybnik. Pozostałe świetne okazje do podwyższenia prowadzenia zmarnowali m.in. Mikołaj DawidFilip Odrozek.

W drugiej połowie turzanie wykazali się znacznie lepszą skutecznością, ale i tak pięć zdobytych przez nich bramek, to najniższy wymiar kary dla słabnących zawodników Kornowaca. Worek z bramkami rozwiązał Jakub Mrozek w 53 minucie, który wykończył celnym strzałem akcję Kamila Wieczorka. Dwie minuty później na 3:0 podwyższył Jakub Kucza wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. W 57 minucie po błędzie w ustawieniu naszych stoperów podobną sytuację wykorzystał Mateusz Błaziak i zrobiło się nerwowo. Na szczęście trwało to krótko, bo już 10 minut później Unia prowadziła 6:1, a kolejne swoje trafienia zaliczyli Plewka i Kucza. W 68 minucie wynik meczu „zamknął” Patryk Brzeziński, który wcześniej powinien zdobyć przynajmniej trzy gole, ale nie potrafił się wstrzelić. Swoje znakomite okazje zmarnowali też Wieczorek i Kucza, a raz po strzale tego pierwszego piłka trafiła w słupek. Skończyło się więc wynikiem 6:1, co na pewno cieszy, ale gra naszego zespołu mogłaby być znacznie lepsza.

Skład juniorów w meczu z Kornowacem: Mateusz Klepek, Miłosz Sierny, Tobiasz Kacprzak, Bartosz Wiaterski (68`Bartosz Kłosok), Cezary Chojka, Mikołaj Dawid (48` Jakub Mrozek), Patryk Spandel (48`Jakub Kucza), Grzegorz Buczek, Szymon Plewka, Beniamin Kucza (48`Kamil Wieczorek), Filip Odrozek (30`Patryk Brzeziński)