Punkt wraca z Wrocławia

Wczoraj Unia Turza zremisowała we Wrocławiu z rezerwami Śląska 1:1. Oba gole padły w pierwszej połowie. Najpierw gospodarze objęli prowadzenie w 17 minucie meczu, kiedy to po „klepce” Krzysztofa CieśliAdriana Repskiego ten drugi wyszedł na czystą pozycję i strzałem pod poprzeczkę pokonał naszego jubilata Marcina Musioła. Odpowiedź unitów nastąpiła po ośmiu minutach.

Kamil Kuczok posłał długą piłkę w pole karne, tam w ekwilibrystyczny sposób „zgasił” ją Łukasz Jagła, ta spadła pod nogi Bartłomieja Sikorskiego, który dośrodkował wzdłuż bramki, a tam na „długim” słupku akcję zamykał Dawid Hanzel i na wślizgu wepchnął futbolówkę do siatki.

Później oba zespoły nie potrafiły sobie wypracować klarownych sytuacji bramkowych, gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska  i dopiero w końcówce meczu nieliczni widzowie przeżyli trochę emocjonujących chwil. W 71 minucie po dwójkowej akcji SikorskiegoKulczykiem, ten drugi w swoim stylu popędził lewym skrzydłem na bramkę rywala i będąc już w polu karnym zdecydował się na strzał, który jednak o centymetry minął lewy słupek wrocławskiej bramki. Sześć minut później to gospodarze mogli wyjść na prowadzenie, ale Musioł skutecznie interweniował w sytuacji sam na sam z Danielem Łuczakiem.

Pomni co stało się w ostatnich trzech meczach z niecierpliwością czekaliśmy na ostatni gwizdek arbitra. Tym razem to jednak turzanie mogli pokusić się o zdobycie bramki w doliczonym czasie gry, ale bramkarz Śląska wybronił soczyste uderzenie Hanzela po krótko rozegranym rzucie wolnym i po chwili bardzo dobrze prowadzący zawody Marcin Celejewski zakończył to spotkanie. Choć przeciwnik był trochę niżej notowany od Unii, to możemy być zadowoleni z wywalczonego na trudnym terenie punktu. Mecz toczył się w trudnych warunkach, przy ciągle padającym deszczu, oba zespoły zostawiły na boisku sporo zdrowia, a podział punktów jest jak najbardziej zasłużony.

Protokół meczowy
WKS ŚLĄSK II WROCŁAW – LKS UNIA TURZA 1:1 (1:1)
1 – 0  Adrian Repski 17′
1 – 1  Dawid Hanzel 25′ (asysta Bartłomiej Sikorski)

Sędziowali: Marcin Celejewski (główny), Dawid Kuraszkiewicz, Damian Szutkowski (asystenci)
Widzów: 30
Żółte kartki: Maciej Matusik, Krzysztof Cieśla, Adrian Sobczak – Dawid Hanzel, Piotr Szymiczek

WKS ŚLĄSK II WROCŁAW: Dominik Budzyński, Adrian Repski, Łukasz Wiech, Artur Łuczkiewicz, Adrian Sobczak, Maciej Matusik (84`Mikołaj Kotfas), Paweł Kohut (kpt), Michał Kuriata (64`Miłosz Kubacki), Krzysztof Cieśla (75`Maciej Pałaszewski), Daniel Łuczak, Mariusz Idzik
Pozostali rezerwowi: Mateusz Sobczak, Karol Danielik, Kamil Wrótny, Mateusz Stempin
Trener: Arkadiusz Bator
LKS UNIA TURZA: Marcin Musioł, Piotr Szymiczek (81`Błażej Radler), Karol Bochenek, Kamil Kuczok, Piotr Glenc,  Łukasz Jagła (77`Jonatan Domin), Sebastian Markiewicz, Bartłomiej Sikorski (kpt), Mateusz Sitnik (64`Paweł Staniczek), Paweł Kulczyk (88`Dariusz Pawlusiński), Dawid Hanzel
Pozostali rezerwowi: Jan Sitko, Szymon Gałecki, Dawid Pawlusiński
Trener: Jan Adamczyk