Jesteś tutaj
Strona główna > B klasa > Zapowiedź meczów naszych drużyn

Zapowiedź meczów naszych drużyn

Kolejny piłkarski weekend przed nami. Najbardziej intensywny mieć będą nasi najmłodsi adepci futbolu, czyli żaki i orliki. Oto szczegółowy plan gier:
ŻAKI
17.09.2016, godzina 10.00  
TURNIEJ W GORZYCACH

Podopiecznych trenerów Marcina Grabowskiego i Dariusza Pawlusińskiego czeka solidna dawka futbolu. Już jutro w Gorzycach na naturalnej murawie boiska miejscowych Czarnych odbędzie się drugi turniej prowadzony przez Podokręg Racibórz. Wezmą w nim udział te same zespoły, które przed tygodniem zmierzyły się w zawodach organizowanych przez nasz klub. Wtedy gospodarze nie okazali się zbyt gościnni, wygrywając wysoko wszystkie mecze. Jutro powinno być podobnie, tym bardziej, że do Gorzyc wybiera się jeszcze silniejszy zespół niż ten sprzed tygodnia. Być może trenerzy będą jednak oszczędzać swoje „gwiazdy” na niedzielny turniej w Olkuszu, ale to i tak nie powinno przeszkodzić unitom w dobrej grze. Zbiórka zawodników przed turniejem na głównym boisku w Gorzycach o godzinie 9.15

ŻAKI
18.09.2016, godzina 9.00
TURNIEJ W OLKUSZU

Już o 7.00 rano nasi najmłodsi zawodnicy wyjeżdżają na towarzyski turniej do Olkusza. Dzień po „ligowym” turnieju w Gorzycach naszych żaków czeka dużo trudniejsze zadanie, by pokazać swoje umiejętności przeciwko takim drużynom jak Skra Częstochowa, Cracovia Kraków czy Rozwój Katowice. Niedzielny turniej to eliminacje do głównych rozgrywek, które odbędą się w dniach 1-2 października. Do turnieju finałowego awansują po dwie drużyny z każdej z trzech grup i byłoby wspaniałym sukcesem gdybyśmy się w tej dwójce znaleźli. W grupie oprócz wymienionych wyżej zespołów zmierzymy się jeszcze z gospodarzami Słowikiem OlkuszAKS-em Mikołów.

JUNIORZY MŁODSI
18.09.2016, godzina 11.00
NAPRZÓD 32 SYRYNIA –  UNIA TURZA

W czwartej serii spotkań Podokręgowej Ligi Juniorów Młodszych turzanie zmierzą się na wyjeździe z Naprzodem Syrynia. Gospodarze nie zdobyli w tym sezonie jeszcze żadnego punktu, przegrywając z Kornowacem 2:3, Gorzycami 0:10, a ostatnio nie pojawili się na boisku w Zabełkowie przegrywając oczywiście walkowerem. Unici po dwóch zwycięstwach przegrali przed tygodniem z liderem w Gorzycach 0:4, ale nie powinno to wytrącić z równowagi podopiecznych Przemysława Pawliczka, którzy powinni z powodzeniem walczyć o miejsce w grupie mistrzowskiej. Zbiórka zawodników przed meczem o godzinie 9.40 na boisku w Turzy lub o 10.00 w Syrynii.

B KLASA  
18.09.2016, godzina 16.00  
UNIA II TURZA – LKS OWSISZCZE

Zajmujący ostatnie miejsce w tabeli zespół naszych rezerw zmierzy się w niedzielę na własnym boisku ze spadkowiczem z klasy A LKS-em Owsiszcze. Trenerem naszych rywali jest Marcin Ulański, który w zimie „terminował” u trenera Jana Adamczyka podczas naszych przygotowań do rundy wiosennej. Zawodnicy z Owsiszcz dobrze rozpoczęli nowy sezon, ale w ubiegłej kolejce trochę niespodziewanie ulegli na własnym boisku Kokoszycom 0:1. Jakie oblicze zaprezentują w niedzielę w Turzy? Jeśli ktoś spojrzy na tabelę, to nie trudno wskazać faworyta, ale jak to w sporcie bywa nic nie jest pewne, stąd też liczymy na przełamanie podopiecznych Wojciecha Hetmanioka, którzy nie grają aż tak źle, jakby to sugerowała pozycja w tabeli. Młodemu zespołowi brakuje trochę doświadczenia, szczególnie w polu karnym rywala, bo sytuacji bramkowych wypracowują sobie całkiem sporo. Mamy nadzieję, że tym razem poprawią skuteczność i sprawią miłą niespodziankę. Zbiórka zawodników przed meczem o godzinie 15.00 na boisku w Turzy.

ORLIKI  
19.09.2016, godzina 16.30

SILESIA LUBOMIA – UNIA TURZA

Niepokonany na razie zespół orlików wyjeżdża na mecz do Lubomii z miejscową Silesią i tym razem też będzie faworytem. Dwie ostatnie wysokie wygrane z Czyżowicami i Zawadą utwierdzają nas w przekonaniu, że nasze orliki powinny liczyć się w swojej grupie. Cieszyć muszą nie tylko wyniki, ale przed wszystkim bardzo ładna gra. Wiadomo, że jest to jeszcze piłka młodzieżowa, albo wręcz dziecięca, stąd nie możemy się spodziewać, że w każdym meczu nasze orliki zagrają z takim pomysłem jak w Zawadzie i że wszystko będzie im zawsze wychodzić, ale nasi trenerzy robią wszystko, by wyeliminować słabe strony w grze swoich podopiecznych. Cieszy również fakt, że wraz z dobrą grą i fajnymi wynikami idzie w parze także frekwencja na treningach. Praktycznie na każdym treningu pojawiają się nowi zawodnicy, chcący spróbować swoich sił w naszym klubie i obaj trenerzy mają pełne ręce roboty. Zbiórka zawodników przed meczem o godzinie 15.30 na boisku w Turzy lub o 15.45 w Lubomii.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top