Nieudana wyprawa do Polkowic

W środowym meczu IV kolejki III ligi Unia Turza uległa na wyjeździe zespołowi KGHM ZANAM Polkowice 0:2. Oba gole gospodarze zdobyli w końcówce meczu, najpierw w 77 min. celnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Dawid Wacławczyk, a sześć minut później na 2:0 podwyższył wprowadzony kilka minut wcześniej Mateusz Surożyński. Nasi zawodnicy mieli swoje szanse na zdobycie bramki, ale zarówno strzał Pawła Kulczyka w 35 min. jak i Sebastiana Markiewicza w 81 min. w znakomitym stylu obronił Damian Primel. Unia w Polkowicach zagrała bez swojego najlepszego strzelca Dawida Hanzela, którego czeka miesięczna przerwa w grze oraz bez Dariusza Pawlusińskiego, który narzeka na ból w kolanie, ale być może zagra już w niedzielę przeciwko BKS-owi Bielsko-Biała. Szkoda straconych punktów, bo przeciwnik co prawda grał solidną piłkę, ale byliśmy równorzędnym rywalem, który przy większej dozie szczęścia mógł pokusić się przynajmniej o zdobycie jednego punktu. Tak się nie stało, więc trzeba ich szukać w kolejnym meczu, który w najbliższą niedzielę rozegramy na własnym boisku ze wspomnianym już BKS-em z Bielska Białej.

KGHM ZANAM POLKOWICE – LKS UNIA TURZA 2:0 (0:0)

1 – 0  Dawid Wacławczyk 77 min. (rzut wolny)
2 – 0  Mateusz Surożyński 83 min.

Sędziowali: Maciej Mikołajewski, Sebastian Chudy, Michał Drozd