Drugie zwycięstwo Unii

Po emocjonującym i zaciętym boju Unia Turza pokonała dzisiaj rezerwy Miedzi Legnica 2:1 i na razie jest niepokonana na własnym boisku w swoim debiutanckim sezonie w III lidze. Goście postawili trudne warunki naszemu zespołowi, przez większość meczu dyktowali warunki gry, ale to nasi zawodnicy okazali się bardziej skuteczni i to pozwoliło im zejść z boiska w glorii zwycięzców. Kolejny znakomity występ zaliczył nasz bramkarz Marcin Musioł, którego dwie interwencje miały kluczowe znaczenie dla wyniku meczu. W tym miejscu należy także pochwalić Kamila Kuczoka, który wygrał niezliczoną ilość pojedynków główkowych we własnym polu karnym, co pozwoliło zachować aż do 75 minuty czyste konto strat. Strzelanie na stadionie w Turzy rozpoczął w 45 minucie Dawid Hanzel, który dobił uderzenie z woleja Piotra Szymiczka obronione przez bramkarza Miedzi. Po przerwie rzut karny pewnie wykorzystał Bartłomiej Sikorski, a na kwadrans przed końcem meczu kontaktowego gola po indywidualnej akcji zdobył Lucjan Zieliński.

W ostatnich minutach goście rzucili wszystkie siły do ataku, by doprowadzić do remisu, ale nasza defensywa radziła sobie z atakami legniczan i „dowiozła” cenne zwycięstwo do ostatniego gwizdka arbitra. Zdobyte trzy punkty okupione zostały niestety dwoma kontuzjami, już po kwadransie gry z urazem kolana boisko musiał opuścić Dariusz Pawlusiński, a po przerwie pech dopadł też naszego najlepszego strzelca Dawida Hanzela, który po faulu rywala dającego nam rzut karny, poczuł ból w lewej nodze i nie mógł dalej kontynuować gry. Po raz kolejny nasz zespół pokazał do bólu skuteczny futbol, bo co z tego, że nasi rywale oddali na bramkę Marcina Musioła aż 23 strzały, wywalczyli 14 rzutów rożnych i wykonali prawie 40 dośrodkowań, jak w tej najważniejszej statystyce unici okazali się lepsi. Dzisiejsza wygrana pozwoliła Unii przesunąć się na szóste miejsce w tabeli oraz kontynuować serię meczów bez porażki na własnym boisku, która trwa od 11 października ubiegłego roku.

LKS UNIA TURZA – MKS MIEDŹ II LEGNICA  2:1 (1:0)

1-0  Dawid Hanzel 45′
2-0  Bartłomiej Sikorski 62′ (rzut karny)
2-1  Lucjan Zieliński 75′

Sędziowali: Robert Kowalczyk, Michał Toborek, Tomasz Barański