Jesteś tutaj
Strona główna > III liga > Jutro derby z GKS-em

Jutro derby z GKS-em

W sobotę o godz.17.00 na Stadionie Miejskim w Jastrzębiu Zdroju rozpoczną się ciekawie zapowiadające się derby pomiędzy miejscowym GKS-em a liderującą po I kolejce III-ligowym rozgrywkom Unią Turza. Oba zespoły znakomicie zaczęły nowy sezon, gospodarze pokonali na wyjeździe 2:1 zaliczany do faworytów zespół KGHM ZANAM Polkowice, a nasza drużyna ograła u siebie Ślęzę Wrocław 3:0. Zespół z Jastrzębia kontynuuje dobrą passę z poprzedniego sezonu, gdy od przyjścia trenera Jarosława Skrobacza zdobyli w 7 meczach 19 punktów (wliczając zwycięstwo w Polkowicach). Od dłuższego czasu jastrzębianie grają w niezmienionym składzie, co procentuje wynikami w lidze. Podopieczni trenera Skrobacza tworzą zgrany kolektyw i niektóre akcje przeprowadzają w ciemno. Na pewno spore zagrożenie płynie z bocznych sektorów boiska, o czym mogliśmy się przekonać podczas sparingów rozegranych zarówno w zimie jak i przed niespełna miesiącem.

W obu doznaliśmy wysokich porażek (1:5 i 1:4), ale mamy nadzieję, że w walce o ligowe punkty nasi zawodnicy zaprezentują się z lepszej strony. Jastrzębianie zresztą znakomicie wyglądają w ofensywie, świetnie rozwinął się talent Daniela Szczepana, który grając przeciwko nam w Górniku Pszów niczym się nie wyróżniał, a teraz stał się niezwykle groźnym napastnikiem, na skrzydłach szaleją Dawid Weis i Damian Zajączkowski, znakomicie stałe fragmenty wykonuje Damian Tront, a „mózgiem” zespołu jest Kamil Jadach, który jednak najprawdopodobniej nie zagra w sobotę z powodu kontuzji. Ważną rolę odgrywa w drużynie gospodarzy także pozyskany w zimie Farid Ali, który może grać zarówno w ataku jak i w pomocy.

Słabszą strona jastrzębian jest defensywa, i tu zadanie dla naszych ofensywnych graczy, by wywierać jak największy nacisk na obrońców gospodarzy, co może przynieść pozytywny efekt. Trener Jan Adamczyk na pewno dobierze odpowiednią taktykę na ten mecz, wierzymy, że okaże się ona skuteczna. Na pewno naszym zawodnikom potrzebny będzie doping, stąd też zapraszamy naszych kibiców do pobliskiego Jastrzębia, by głośno wspomagali unitów w starciu z trudnym rywalem. Spotkanie poprowadzi sędzia Adrian Markiewicz, którego pamiętamy z meczu otwarcia wyremontowanego stadionu w Turzy z Gołkowicami we wrześniu 2013 roku.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top