Jesteś tutaj
Strona główna > III liga > Kadra (chyba) skompletowana

Kadra (chyba) skompletowana

W dniu dzisiejszym Unia pozyskała kolejną trójkę nowych graczy. Są nimi 18-letni Szymon Gałecki, o dwa lata starszy Łukasz Jagła26-letni bramkarz Jan Sitko. Dwaj pierwsi trafili do nas na zasadzie wypożyczenia odpowiednio z Naprzodu Czyżowice i Granicy Ruptawa, a Janek jako wolny zawodnik, który grał ostatnio w Grunwaldzie Ruda Śląska.  W ten sposób Unia zgłosiła do rozgrywek III ligi 25 zawodników i praktycznie dopięła kadrę na rundę jesienną, choć okienko transferowe trwa do 31 sierpnia i wszystko jeszcze może się zdarzyć. Najdłuższe negocjacje trwały w przypadku transferu Szymona Gałeckiego, który jako piętnastolatek grał w reprezentacji Polski w swojej kategorii wiekowej, a w lecie powrócił do Czyżowic  z wypożyczenia do Pniówka Pawłowice, gdzie kontuzja nie pozwoliła mu w pełni pokazać na co go stać. Mamy nadzieję, że w Unii pod okiem doświadczonego trenera podniesie poziom swoich umiejętności.

To samo można powiedzieć o Łukaszu, który od początku „pasował” trenerowi swoim charakterem, stąd też starania naszego klubu o jego pozyskanie. Ta dwójka będzie walczyła o miejsce w pierwszej jedenastce przeznaczone dla młodzieżowców z Piotrem Glencem, Dawidem Pawlusińskim i Jonatanem Dominem i zobaczymy na kogo trener Jan Adamczyk zdecyduje się postawić już w najbliższą niedzielę w meczu ze Ślęzą Wrocław. Trzeci nowy zawodnik to bramkarz Górnika Wesoła Jan Sitko, który rundę wiosenną spędził na wypożyczeniu w Grunwaldzie Ruda Śl. Janek będzie walczył z Marcinem Musiołem o pozycję numer jeden w naszej bramce i zobaczymy jak ta rywalizacja się rozwinie. Zadanie dla niego nie jest łatwe, zważając na fakt, iż „Zombie” był jednym z bohaterów meczów barażowych, a i w całym sezonie przytrafiło mu się mało błędów. Ale przed nami nowy sezon i o tym kto stanie między słupkami zadecyduje trener, być może już po dzisiejszym treningu. Witamy serdecznie w naszym klubie całą trójkę nowych zawodników i życzymy im samych udanych występów.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top