Goście lepsi w starciu beniaminków

Unia Turza przegrała w meczu sparingowym rozegranym w Rogowie z MKS-em Trzebinia/Siersza 0:1. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył w 75 minucie, najlepszy strzelec drużyny z małopolski w poprzednim sezonie Michał Kowalik. W pierwszej połowie meczu więcej z gry mieli turzanie, ale Dawid Hanzel dwukrotnie przegrał pojedynek jeden na jednego z bramkarzem Trzebini, a główkę Piotra Glenca z linii bramkowej wybił jeden z obrońców gości. W drugiej połowie gra się wyrównała, trener Jan Adamczyk wpuścił na boisko całą nową jedenastkę i goście starali się częściej zagrażać naszej bramce. Bramka padła na kwadrans przed końcem meczu po indywidualnej akcji Kowalika, który najpierw okazał się zwycięski w przepychance o piłkę z Danielem Gojnym, z lewej strony boiska zszedł do środka, Karol Bochenek nie zdążył zablokować jego precyzyjnego strzału i futbolówka wylądowała w naszej bramce. Dwie minuty później goście nie wykorzystali rzutu karnego, nasz testowany bramkarz musnął końcami palców piłkę, która odbiła się od słupka i przetoczyła wzdłuż linii bramkowej, a dobitkę jednego z trzebinian sparował na rzut rożny nasz golkiper. Trener Adamczyk spodziewał się, że po poniedziałkowym „wycisku” na siłowni i wtorkowych testach wydolnościowo – szybkościowych jego podopieczni mogą być zmęczeni, stąd też ze spokojem przyjął środową porażkę. W najbliższą sobotę czeka naszych zawodników ostatni już sprawdzian formy przed rozpoczynającym się wkrótce nowym sezonem, o godz.10.00 zmierzymy się na wyjeździe ze spadkowiczem z III ligi LKS-em Bełk.

Skład Unii w meczu z Trzebinią: Marcin Musioł (46` zawodnik testowany), Piotr Glenc (46` Daniel Gojny), Błażej Radler (46` Karol Bochenek), Kamil Kuczok (46` zawodnik testowany), Piotr Szymiczek (46` zawodnik testowany), Dariusz Pawlusiński (46` Dawid Pawlusiński), Szymon Gałecki (46` Paweł Staniczek), Sebastian Markiewicz (46` Krzysztof Krzyżok), Bartłomiej Sikorski (46` Jonatan Domin), zawodnik testowany (46` Paweł Kulczyk), Dawid Hanzel (46` Mateusz Sitnik)