Unia nie dała rady Jastrzębiu

W rozegranym wczoraj meczu sparingowym Unia Turza uległa na wyjeździe GKS-owi Jastrzębie 1:4 (0:2). Dla naszego zespołu był to de facto pierwszy sprawdzian formy przed zbliżającym się szybkim krokiem nowym sezonem, w którym zadebiutujemy w III lidze. Wynik tego meczu może trochę niepokoić kibiców Unii, ale musimy zauważyć, że w naszym zespole zagrało aż dziewięciu nowych zawodników, w dodatku niektórzy ze starej ekipy dopiero co wrócili z urlopów, więc trochę potrwa zanim powrócą do optymalnej dyspozycji. Zdajemy sobie sprawę, że czasu nie ma zbyt wiele, bo już za niespełna trzy tygodnie startuje nowy sezon, ale wierzymy, że z każdym upływającym dniem nasi zawodnicy prezentować się będą na boisku coraz pewniej i w meczu ze Ślęzą Wrocław zagrają dużo lepiej niż wczoraj.

GKS 1962 JASTRZĘBIE – LKS UNIA TURZA 4:1 (2:0)

Widzów: 150

GKS 1962 JASTRZĘBIE: Grzegorz Drazik (46` Jakub Świerczek), Oskar Mazurkiewicz (46` Damian Zajączkowski), Kacper Kawula (46` Wojciech Orzeł), Piotr Pacholski (46` Marcin Mizia), Kamil Duda (46` Dominik Kulawiak), Adrian Kopacz (46` Paweł Miczek), Tomasz Musioł (46` Damian Tront), Tomasz Dzida (34` Piotr Trąd, 60` Paweł Gwóźdź), Kamil Męzik (46` Kamil Jadach), Dominik Szczęch (46` Dawid Weis, 65` Piotr Trąd), Farid Ali (46` Daniel Szczepan)
Trener: Jarosław Skrobacz

LKS UNIA TURZA:
Marcin Musioł (46` zawodnik testowany), zawodnik testowany (46` Daniel Gojny), Karol Bochenek (46` Paweł Staniczek), Błażej Radler, zawodnik testowany (46` Piotr Szymiczek), Dariusz Pawlusiński (46` zawodnik testowany, 73` zawodnik testowany), Sebastian Markiewicz (46` zawodnik testowany), Kamil Kuczok, Bartłomiej Sikorski (46` Jonatan Domin), Paweł Kulczyk (46` zawodnik testowany), Dawid Hanzel (46` zawodnik testowany)
Trener: Jan Adamczyk

Wczorajszy mecz rozpoczął się od starcia w polu karnym Karola Bochenka z Faridem Ali, po którym sędzia wskazał na jedenasty metr oddalony od naszej bramki. Rzut karny pewnie wykorzystał sam poszkodowany i gospodarze już w 5 minucie wyszli na prowadzenie. W 8 min. mocno z rzutu wolnego uderzał Dariusz Pawlusiński, Grzegorz Drazik „wypluł” piłkę, ale zdołał sparować na rzut rożny dobitkę Kamila Kuczoka.

W 14 min. po dośrodkowaniu jednego z zawodników testowanych z 7 metra strzelał głową Dawid Hanzel, ale futbolówka przeleciała nad poprzeczką. Skuteczniejsi byli za to jastrzębianie, którzy po kontrze i prostopadłym zagraniu Tomasza Musioła do Kamila Męzika podwyższyli prowadzenie. Zawodnik grający w poprzednim sezonie w Granicy Ruptawa  lobem przechytrzył wychodzącego z bramki Marcina Musioła. W 19 min. sprytnie w polu karnym zachował się nasz testowany prawy obrońca, który po dośrodkowaniu Pawlusińskiego próbował piętą zaskoczyć Drazika, ale piłka odchodziła od bramki i wyszła w pole.

W 28 min. Unia była blisko zdobycia kontaktowego gola, po kolejnym udanym dośrodkowaniu Pawlusińskiego z rzutu rożnego, najwyżej do piłki wyskoczył Kuczok, ale jego główkę z pustej bramki wybił jeden z defensorów GKS-u. Jeszcze lepszą okazję do zdobycia gola w pierwszej połowie zmarnował Hanzel, który nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką jednego z jastrzębian stojących w murze przy rzucie wolnym wykonywanym przez Bartłomieja Sikorskiego. Król strzelców minionego sezonu w IV lidze niestety nie trafił w światło bramki i schodziliśmy na przerwę z dwubramkowym mankiem. Szkoda, bo choć „piłkarsko” lepsi byli gospodarze, to unici stworzyli więcej okazji do zdobycia bramki, ale niestety żadnej nie wykorzystali.

W drugiej połowie obaj trenerzy dokonali licznych zmian, w Unii zagrali głównie zawodnicy walczący o angaż w zespole trenera Jana Adamczyka, zaś u gospodarzy pojawili się na murawie piłkarze, którzy na pewno stanowią o sile tej drużyny ( Jadach, Szczepan, Weis, Tront ) i było to na boisku widać. Jastrzębianie mieli cały czas kontrolę nad wydarzeniami na boisku i częściej niż w pierwszej połowie zagrażali naszej bramce. W 59 min. dobrą interwencją popisał się nasz testowany bramkarz, który „wyciągnął” spod poprzeczki uderzenie Damiana Tronta z rzutu wolnego.

W 63 min. Piotr Szymiczek wybił sprzed linii bramkowej piłkę zmierzającą do pustej bramki, a 7 minut później Tront skutecznie przymierzył z rzutu wolnego i tym razem nasz bramkarz był bez szans. W 76 min. strzał z dystansu Daniela Szczepana wylądował na poprzeczce naszej bramki, a pięć minut później napastnik gospodarzy po ładnej indywidualnej akcji zdobył czwartego gola dla podopiecznych trenera Jarosława Skrobacza. Na sześć minut przed końcem meczu turzanie zdobyli honorowego gola. Bramka padła po akcji testowanego lewego pomocnika, który dośrodkował w pole karne, tam piłkę głową zgrał Jonatan Domin, a inny z testowanych przez Unię piłkarzy,precyzyjnym strzałem z 8 metrów pokonał Jakuba Świerczka.