Jesteś tutaj
Strona główna > NEWS > Podsumowanie minionego sezonu

Podsumowanie minionego sezonu

Dzisiaj mija tydzień od największego sukcesu naszego klubu w swojej 92-letniej historii, czyli awansu naszych seniorów do III ligi. Pora więc na krótkie podsumowanie dokonań siedmiu naszych drużyn w sezonie 2015/2016. Jeżeli chodzi o pierwszy zespół seniorów, trzeba jeszcze dodać, że królem strzelców obu grup IV ligi został zawodnik Unii Dawid Hanzel, który zdobył 24 bramki.

Nasza druga drużyna seniorów, grająca w klasie B, dzięki okazałemu finiszowi zajęła w swojej grupie piąte miejsce, co jak na beniaminka tej klasy rozgrywkowej nie jest złym wynikiem, tym bardziej, że pomoc zawodników z IV ligi (poza bramkarzami) była w naszym przypadku znikoma.

Duży sukces odniosła nasza drużyna juniorów starszych, która wygrała rozgrywki na szczeblu Podokręgu Racibórz z kompletem punktów, a później czołowi zawodnicy tego zespołu wspomagali także z dobrym efektem nasze rezerwy.

Dobrze spisywali się w swojej kategorii wiekowej nasi trampkarze, którzy jesienią trafili do najsilniejszej grupy, stąd wiosną mogli grać tylko o siódme miejsce w rankingu Podokręgu Racibórz. Zdobyli je bezapelacyjnie, wygrywając wszystkie swoje wiosenne mecze, strzelając w całym sezonie aż 102 bramki.

Zespół młodzików awansował po jesiennych rozgrywkach do grupy mistrzowskiej, w niej nie szło im jednak już tak dobrze i musieli zadowolić się ósmym miejscem, choć gra naszej drużyny, szczególnie w ofensywie, mogła się dużymi fragmentami podobać.

Spore postępy czynią też nasi najmłodsi adepci futbolu, czyli orliki i żaki. Drużyny prowadzone przez trenera Marcina Grabowskiego znacznie poprawiły swoje indywidualne umiejętności, co przyniosło wiosną kilka dobrych rezultatów. Orliki grały w grupie C, w której zajęły ostatecznie piąte miejsce z 10 punktami na koncie i liczymy, że w przyszłym sezonie pójdą jeszcze przynajmniej o krok do przodu. Znakomite wyniki notowała zaś nasza drużyna żaków, która wygrała kilka turniejów na szczeblu Podokręgu w Raciborzu, a w miniony piątek odniosła zwycięstwo w silnie obsadzonym turnieju w Sosnowcu, wygrywając wszystkie spotkania, kończąc turniej z imponującym stosunkiem bramkowym 36:5.

Zarząd naszego klubu z Prezesem Zenonem Rekiem stawia na rozwój sportu młodzieżowego, stąd też ciągłe apele do rodziców o przyprowadzanie swoich pociech do Unii na treningi, bo choć mamy już około 70-80 uczestniczących w zajęciach młodych chłopców z różnych roczników od juniorów począwszy a na żakach skończywszy, to chcemy tę grupę jeszcze znacznie poszerzyć. W dalszej części newsa trochę statystyk dotyczących minionego sezonu.

IV LIGA W LICZBACH
390 – taka średnia ilość widzów gościła na meczach w Turzy Śląskiej
228 –
tyle minut trwała najdłuższa seria bez straty gola w minionych rozgrywkach
95 –
tyle procent bramek zdobył kwartet Dawid Hanzel-Paweł Polak-Paweł Kulczyk-Bartłomiej Sikorski
87 – tyle bramek padło w meczach z udziałem naszej drużyny
58 – tyle bramek zdobyła Unia w sezonie 2015/2016
54 – tyle żółtych kartek otrzymali nasi zawodnicy w minionym sezonie
36 – tyle bramek zdobyła Unia w meczach na własnym boisku
35 –
tyle bramek nasi zawodnicy strzelili w drugich połowach spotkań
34 –
tyle bramek Unia zdobyła w rundzie wiosennej
29 –
tyle bramek stracił nasz zespół w całych rozgrywkach
24 –
tyle bramek Unia zdobyła w rundzie jesiennej
23 –
tyle bramek Unia zdobyła w pierwszych połowach meczów
22 – tyle bramek Unia strzeliła w meczach wyjazdowych
19 –
tyle bramek Unia straciła w drugich połowach spotkań
18 –
tyle bramek Unia straciła w rundzie wiosennej
15 –
tyle bramek Unia straciła w meczach wyjazdowych
14 –
tyle bramek Unia straciła w meczach na własnym boisku
12 –
to liczba bramek zdobytych przez Unię pomiędzy 76-90 minutą meczu
11 –
tyle bramek Unia straciła w rundzie jesiennej
10 –
tyle bramek Unia straciła w pierwszych połowach meczów
10 –
w tylu meczach Marcin Musioł zachował czyste konto
9 – tyle bramek Unia zdobyła z rzutów karnych (wszystkie Dawid Hanzel)
8 –
tyle bramek Unia straciła pomiędzy 76-90 minutą meczu
6 –
tyle bramek Unia zdobyła po strzałach głową
4 –
w tylu meczach zawodnicy Unii nie potrafili zdobyć bramki
2 –
tyle bramek Unia zdobyła bezpośrednio z rzutu wolnego (obie Bartłomiej Sikorski)
0 –
tyle bezpośrednich czerwonych kartek otrzymali zawodnicy Unii w sezonie 2015/2016
Uwaga ! Dane zawierają również statystyki z meczów barażowych.

B KLASA
NAJLEPSZY ZAWODNIK:
WOJCIECH KONOPEK
NAJLEPSI STRZELCY:
PIOTR MACURA (11 bramek), WOJCIECH KONOPEK (8 bramek), DANIEL BURZYŃSKI (6 bramek)
NAJWIĘCEJ ROZEGRANYCH MECZÓW:
WOJCIECH KONOPEK (25), WOJCIECH HETMANIOK, TOMASZ POGODA PO (22)

JUNIORZY STARSI
NAJLEPSZY ZAWODNIK :
JAN CHLEBIK
NAJLEPSI STRZELCY :
ADAM CHLEBISZ 11 BRAMEK, SZYMON GRABIEC 10 BRAMEK, SZYMON SOSNA 7 BRAMEK

TRAMPKARZE
NAJLEPSZY ZAWODNIK:
GRZEGORZ BUCZEK
NAJLEPSI STRZELCY:
ROBERT ZAJĄC (16 bramek), PATRYK SPANDEL (15 bramek), JAKUB MROZEK (13 bramek)

MŁODZIKI
NAJLEPSZY ZAWODNIK:
PATRYK LEŚNIK
NAJLEPSI STRZELCY:
PRZEMYSŁAW BRACHMAŃSKI (38 bramek), MATEUSZ NOWAK, MATEUSZ LEŚNIEWSKI (11 bramek)

ORLIKI
NAJLEPSZY ZAWODNIK:
SAMUEL LIS
NAJLEPSI STRZELCY:
PASCAL HETMANIOK (18 bramek), KONRAD LIS (11 bramek), SAMUEL LIS (9 bramek)

ŻAKI
NAJLEPSZY ZAWODNIK:
KONRAD LIS
NAJLEPSZY STRZELEC:
MARCIN KŁOSOK

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Top