Porażka orlików w Czyżowicach

W rozegranym wczoraj spotkaniu Podokręgowej Ligi Orlików Unia Turza przegrała w Czyżowicach z miejscowym Naprzodem 4:9. Porażka pozbawiła szans podopiecznych trenera Dariusza Pawlusińskiego na wygranie grupy mistrzowskiej, ale wciąż możemy zając w jesiennych rozgrywkach drugie miejsce. Poniedziałkowe spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po 15 minutach gry prowadzili 2:0 po golach Oliwiera Szermuszyna i Wojciecha Gołego z rzutu wolnego. Turzanie nie zamierzali jednak łatwo się poddać i po strzałach Nikodema Mazura i Kacpra Osydy  przed przerwą doprowadzili do remisu. Obie drużyny miały jeszcze po kilka swoich szans na zmianę rezultatu, ale dobrze spisywali się obaj bramkarze. Niestety druga połowa nie wyszła naszym zawodnikom i gospodarze po błędach naszej defensywy dość szybko odskoczyli na trzy bramki. Choć dwukrotnie zmniejszaliśmy straty, to w końcówce czyżowiczanie mieli znacznie więcej sił, i swoim świetnym wyszkoleniem technicznym bez problemów trzy razy rozmontowali naszą linię obrony. Skończyło się więc wysoką porażką, być może z przebiegu gry zbyt pokaźną, ale podopieczni trenera Sebastiana Grycmana na pewno na swoje efektowne zwycięstwo zasłużyli.

LKS NAPRZÓD CZYŻOWICE – KS UNIA TURZA 9:4 (2:2)

1 – 0  Oliwier Szermuszyn 10 min.
2 – 0  Wojciech Goły 15 min. (rzut wolny)
2 – 1  Nikodem Mazur 25 min.
2 – 2  Kacper Osyda 27 min.
3 – 2  Filip Gawliczek 32 min
4 – 2  Filip Gawliczek 38 min.
5 – 2  Filip Gawliczek 40 min.