Juniorzy przegrali w Tworkowie

Wczorajsze spotkanie naszych juniorów starszych zakończyło się porażką UniiLKS-em Tworków 2:6. Po wycofaniu się z rozgrywek drużyny z Olzy, oba sobotni rywale mieli na koncie po 19 punktów co zapowiadało spore emocje, i pomimo wyraźnej porażki podopiecznych trenera Przemysława Pawliczka tak właśnie było. Unia przystąpiła to tego meczu mocno osłabiona, za kartki pauzowali Bartosz Wiaterski i Mikołaj Knopek, a zabrakło też m.in. Tobiasza Kacprzaka, Szymona Sopyły, Błażeja Wiśniowskiego i Kacpra Kowalczyka. Szczególnie ta ostatnia nieobecność miała kluczowe znaczenie, bowiem zastępujący go w naszej bramce Mateusz Klepek nie miał niestety najlepszego dnia. Już w 4 min. „wypluł” niezbyt silny strzał jednego z tworkowian i choć pierwszy strzał jego koledzy zdołali zablokować, to wobec kolejnej dobitki Patryka Krmaska byli już bezradni. Dwie minuty później Oliwer Kołek zaskoczył naszego golkipera uderzeniem z rzutu wolnego i gospodarze odskoczyli na dwie bramki przewagi. Turzanie szybko otrząsnęli się z tych szokujących wydarzeń z początku spotkania i w przeciągu 10 minut mogli wyjść na prowadzenie! Niestety z trzech znakomitych okazji na zdobycie gola wykorzystali tylko jedną. Zanim to się stało to strzał Grzegorza Buczka w świetnym stylu obronił Wojtek Zygar, potem po kapitalnej indywidualnej akcji naszego kapitana Damian Mach z 5 metrów trafił w stojącego na linii bramkowej obrońcę gospodarzy i dopiero w 16 min. po dośrodkowaniu Roberta Zająca golkipera Tworkowa pokonał strzałem z bliska Buczek. Niestety trzy minuty później kolejny rzut wolny sprzed pola karnego na bramkę zamienił Artur Leśniak i znów musieliśmy odrabiać dwubramkową stratę. Udało się to bardzo szybko, bowiem w 21 min. dobrze do tej pory spisujący się w bramce Zygar popełnił fatalny błąd i przepuścił do bramki słaby strzał z rzutu wolnego Benjamina Kuczy. W 27 min. Łukasz Wójtowicz niepotrzebnie faulował w polu karnym swojego rywala i sędzia był zmuszony podyktować rzut karny, który pewnym strzałem na bramkę zamienił Leśniak. Choć unici toczyli wyrównany pojedynek, to gospodarze byli znacznie skuteczniejsi, co potwierdzili piątym golem zdobytym przez Szymona Kamczyka. Przed przerwą turzanie mieli jeszcze dwie znakomite okazje na odrobienie części strat, ale obie zmarnował Zając, który najpierw w sytuacji sam na sam z Zygarem strzelił obok prawego słupka, a potem jego sygnalizowany strzał  z rzutu karnego obronił bez problemów golkiper Tworkowa. Na początku drugiej połowy 16-letni bramkarz gospodarzy w efektownym stylu obronił „główkę” Jakuba Mrozka, a w 53 min. o zwycięstwie gospodarzy przesądziło już definitywnie kapitalne uderzenie z dystansu Leśniaka, bo choć do końca pozostało jeszcze dużo czasu, to przy naszej słabej skuteczności odrobienie strat  było raczej niemożliwe. Podopieczni trenera Pawliczka nie składali jednak broni i raz po raz atakowali bramkę gospodarzy, ale niewiele z tego wynikało. Strzał głową Buczka po dośrodkowaniu Macha z rzutu rożnego był minimalnie niecelny podobnie jak dwie próby z rzutów wolnych Kuczy. Gospodarze ograniczali swoje poczynania do obrony korzystnego rezultatu, z rzadko decydując się na kontrataki, a najgroźniejszy z nich przerwał wybiegiem Klepek. W końcówce na boisku trochę się zaogniło, ale doskonale prowadzący zawody doświadczony arbiter w porę skutecznie zareagował i skończyło się tylko na drobnych przepychankach zawodników obu drużyn. W porównaniu z pierwszym meczem obu zespołów przegranym przez Unię na własnym boisku 1:5, tym razem nasi zawodnicy zaprezentowali się znacznie lepiej, ale nie wystarczyło to na znacznie bardziej skuteczniejszych gospodarzy, którzy z sześciu celnych strzałów oddanych w tym meczu, aż pięciokrotnie zamienili je na bramki. Za tydzień naszych juniorów czeka trudny mecz z liderującą w tabeli Nędzą, ale liczymy, że w znacznie mocniejszym składzie turzanie będą w stanie przeciwstawić się faworytowi.

LKS TWORKÓW – KS UNIA TURZA 6:2 (5:2)

1 – 0  Patryk Krmasek 4 min.
2 – 0  Oliwer Kołek 6 min. (rzut wolny)
2 – 1  Grzegorz Buczek 16 min.
3 – 1  Artur Leśniak 19 min. (rzut wolny)
3 – 2  Benjamin Kucza 21 min. (rzut wolny)
4 – 2  Artur Leśniak 27 min. (rzut karny)
5 – 2  Szymon Kamczyk 39 min.