Orliki wygrały w Gaszowicach

Pewne zwycięstwo odniosły dzisiaj nasze orliki pokonując na wyjeździe Dąb Gaszowice 7:1. Spotkanie z najsłabszym zespołem w tabeli było okazją by trener Dariusz Pawlusiński dał pograć w większym wymiarze dotychczasowym rezerwowym i ci spisali się całkiem przyzwoicie. Prym jednak wiedli Nikodem Mazur i spółka, którzy swoimi bramkami „załatwili” wynik. Już w 5 min. po raz pierwszy trafił w tym meczu nasz najskuteczniejszy zawodnik, a przed przerwą zrobił to jeszcze dwukrotnie, mocnymi uderzeniami pokonując całkiem dobrze spisującego się w bramce Daniela Dyrszkę. Dzielnie sekundowali mu pozostali nasi zawodnicy, a swoje bramki dołożyli też Kacper Osyda i Igor Rek. W drugiej połowie już nie byliśmy tak skuteczni, choć sytuacji ku temu by znacznie powiększyć swój dorobek było mnóstwo. Uczciwie trzeba dodać, że także gospodarze kilka razy byli blisko zmniejszenia strat, ale zbyt długo zwlekali z oddawaniem strzałów i w porę interweniowali nasi obrońcy. W 38 min. unici przeprowadzili najpiękniejszą akcję meczu, kiedy to trio Osyda – Rek- Mazur kilkoma podaniami „wyklepało” defensywę Dębu i ostatni z nich zdobył swojego czwartego gola w tym spotkaniu. To jeszcze nie był koniec jego strzeleckich popisów, bo na siedem minut przed końcem przypieczętował nasze zwycięstwo celnym uderzeniem z dystansu. Nieco wcześniej gospodarze zdobyli honorowe trafienie autorstwa Franciszka Nowaka, który ładnym strzałem w „okienko” pokonał Sylwestra Marcola. Teraz unitów czekają trzy trudne mecze, które zadecydują o tym jakie miejsce zajmiemy w jesiennych rozgrywkach.

GKS DĄB GASZOWICE – KS UNIA TURZA 1:7 (0:5)

0 – 1  Nikodem Mazur 5 min.
0 – 2  Nikodem Mazur 19 min.
0 – 3  Kacper Osyda 21 min.
0 – 4  Igor Rek 24 min.
0 – 5  Nikodem Mazur 29 min.
0 – 6  Nikodem Mazur 38 min.
1 – 6  Franciszek Nowak 51 min.