Juniorzy wrócili na zwycięską ścieżkę

Po dwóch wysokich porażkach z faworytami rozgrywek z Tworkowa i Nędzy, nasi juniorzy pokonali w sobotę na własnym boisku LKS Ocice 7:2, choć po 26 minutach przegrywali 0:2. Od początku spotkania wydawało się, że unici nie będą mieli problemów z pokonaniem rywala, ale na potęgę marnowali swoje stuprocentowe okazje, dając się wykazać bramkarzowi Ocic. Za to goście już w 5 min. wykorzystali gapiostwo naszych obrońców i po strzale Kamila Wolnika wyszli na prowadzenie. W 26 min. kolejny błąd defensywy Unii wykorzystał Oliver Mróz, który pokonał Kacpra Kowalczyka strzałem głową z 5 metrów. Dwie minuty później w końcu trafił po „długim” rogu Robert Zając, który wcześniej zmarnował dwie znakomite okazje do skorygowania rezultatu. Tuż przed przerwą w zamieszaniu podbramkowym najlepszą orientacją wykazał się Jakub Mrozek, który z bliska wpakował futbolówkę do bramki. W drugiej połowie podopieczni trenera Przemysława Pawliczka zdecydowanie poprawili skuteczność i z łatwością zdobywali kolejne bramki. Najpierw nieporozumienia w formacji defensywnej wykorzystali Grzegorz Buczek i ponownie Zając, a w ostatnich 20 minutach na listę strzelców wpisali się także Damian Mach, który wykorzystał sytuację sam na sam z Grzegorzem Kotalą, a później do siatki trafiły też dwa uderzenia z dystansu Filipa OdrozkaGrzegorza Buczka. Wtedy goście grali już w dziesiątkę po tym jak z boiska „wyleciał” za drugą żółtą kartkę Kamil Wolnik. W całym meczu świetnie prowadzący zawody Mateusz Piszczelok pokazał aż dziewięć żółtych kartoników, co pokazuje, że oba zespoły nie przebierały w środkach, by uzyskać korzystny wynik. Na szczęście obyło się bez kontuzji i za tydzień unici w pełnym składzie wybiorą się na ostatni mecz pierwszej serii z Olszynką Olza.

7 – 2  Grzegorz Buczek 90 min.

Sędziował: Mateusz Piszczelok. Widzów: 20. Czerwona kartka: Kamil Wolnik. Żółte kartki: Karol Kwiatkowski, Cezary Chojka, Bartosz Wiaterski, Mikołaj Knopek, Filip Odrozek – Szymon Śliż, Kamil Wolnik (2), Błażej Banach-Gębski

KS UNIA TURZA: Kacper Kowalczyk (60` Bartosz Kłosok) – Jakub Sosna, Bartosz Wiaterski (46` Filip Odrozek), Łukasz Wójtowicz (30` Tobiasz Kacprzak) – Jakub Milek (60` Damian Mach), Cezary Chojka, Karol Kwiatkowski (28` Benjamin Kucza), Grzegorz Buczek, Mikołaj Knopek (60` Szymon Sopyła), Jakub Mrozek (55` Błażej Wiśniowski) – Robert Zając. Trener: Przemysław Pawliczek
LKS OCICE: Grzegorz Kotala – Adam Szot, Jakub Wierzgoń, Szymon Śliż (60` Błażej Banach-Gębski), Wojciech Suchecki (70` Michał Bicz) – Paweł Jędrusiak, Kamil Wolnik, Jakub Kądzioła, Paweł Balon – Oliver Mróz, Bartosz Gudynowski. Trener: Łukasz Haras