Wysokie zwycięstwo orlików

W rozegranym dzisiaj meczu orlików Unia Turza pokonała aż 8:1 Dąb Gaszowice. To drugie zwycięstwo naszych orlików  w tym sezonie, które zapewni im co najmniej drugie miejsce w tabeli. Pierwsza połowa dzisiejszego spotkania toczyła się przy przewadze unitów, ale goście dobrze się bronili i czasem dopisywało im szczęście, jak choćby po strzale Igora Reka, który wylądował na poprzeczce gaszowickiej bramki. Wtedy prowadziliśmy już jednak 1:0, a swoją debiutancką bramkę w orlikach zdobył Bartosz Kucza. W 20 min. nasze prowadzenie podwyższył Nikodem Mazur, a po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, i do siatki trafiali dwukrotnie Kacper Osyda, a po jednym golu dołożyli Błażej Marcol, Kamil Tkaczyk, Igor Rek, a po raz drugi w tym meczu trafił też Kucza. Goście jedyną bramkę zdobyli przy stanie 7:0, choć w pierwszej połowie kilka razy groźnie kontratakowali, ale bez zarzutu spisywała się nasza defensywa. Po dwóch beniaminkach grupy mistrzowskiej, za tydzień czeka naszych zawodników niezwykle trudne zadanie, gdyż udajemy się do Raciborza na mecz z miejscową Unią.

Skład Unii: Sylwester Marcol – Igor Rek, Kacper Osyda, Błażej Marcol – Bartosz Kurzydem, Nikodem Mazur, Filip Mazur. Grali ponadto: Jakub Pilipiec, Kamil Tkaczyk, Bartosz Kucza. Trener: Dariusz Pawlusiński