Pierwszy sparing zakończony wygraną

Unia Turza pokonała dzisiaj w meczu kontrolnym swojego grupowego rywala Polonię Marklowice 4:1. To pierwszy sparing rozegrany przez unitów w przerwie letniej. W składzie Unii pojawiło się kilku nowych zawodników sprawdzanych przez trenera Jacka Gorczycę oraz dwójka graczy którzy w przeszłości grali już w Unii, czyli Gabriel Szkatuła (ostatnio Przyszłość Rogów) i Jan Krupiński grający w minionym sezonie w LKS Krzyżanowice. W dzisiejszym sparingu zabrakło z powodów rodzinnych Arkadiusza Lalko, a Dawid Hanzel próbuje swoich sił w Kotwicy Kołobrzeg. Od początku środowego meczu przewagę posiadali turzanie i już w 5 min. powinni prowadzić 1:0, ale Dawid Pawlusiński po minięciu bramkarza z ostrego kąta nie trafił do pustej bramki. W 19 min. z rzutu wolnego bramkarza Polonii starał się zaskoczyć Dariusz Pawlusiński, ale golkiper gospodarzy sparował to soczyste uderzenie do boku, a jego koledzy w porę zażegnali niebezpieczeństwo. Później na chwilę do głosu doszli marklowiczanie, z dystansu próbowali strzelać Jarosław Pietrzak i Paweł Miczek, ale oba uderzenia poszybowały obok naszej bramki. Tuż przed przerwą podopieczni trenera Gorczycy objęli jednak prowadzenie, Dawid Pawlusiński zagrał do swojego ojca, ten dośrodkował wzdłuż bramki do Kamila Kosteckiego, a ten mocnym strzałem z 7 metrów pokonał Marcina Antończyka. W przerwie szkoleniowiec Unii posłał do boju prawie cały nowy zespół, starając się zachować jakość drużyny zarówno w pierwszej jego części jak i w drugiej. Już w 54 min. podwyższyliśmy na 2:0 po tym jak dośrodkowanie z lewej strony Piotr Glenca zakończył celnym strzałem sprawdzany w Unii Łukasz Kubica. Cztery minuty później dwie dobre interwencje zaliczył testowany w Unii niespełna 18-letni bramkarz, który najpierw obronił strzał z ostrego kąta jednego z marklowiczan, a po chwili przeciął nogą dośrodkowanie tego samego zawodnika, które zmierzało wprost pod nogi testowanego przez Polonię napastnika. Potem nasz bramkarz szybko uruchomił na prawym skrzydle Kubicę, ten dośrodkował w pole karne do starszego „Plastika”, ale i tym razem strzał Darka obronił Antończyk. W 74 min. bliski zdobycia kontaktowego gola był Miczek, ale strzał z rzutu wolnego otarł się o górną część poprzeczki i piłka opuściła plac gry. W 82 min. znów świetnie zachował się nasz bramkarz, który dalekim wybiegiem przerwał szarżę Pietrzaka. Niezwykle „bramkodajne” było ostatnie pięć minut meczu. Zaczęło się od gola Unii na 3:0, który padł po świetnym odbiorze w środkowej strefie boiska Szymona Plewki, który potem zagrał do Marka Gładkowskiego, a ten kapitalnym prostopadłym podaniem wyprowadził na czystą pozycję Pawła Polaka, który technicznym uderzeniem pokonał rezerwowego bramkarza Polonii. Trzy minuty później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Miczka i przy biernej postawie naszych obrońców i bramkarza honorowe trafienie strzałem głową zaliczył testowany przez Polonię napastnik. Na tym nie zakończyły się strzeleckie fajerwerki, bowiem w ostatniej minucie meczu, po sprytnie rozegranym rzucie rożnym strzałem z dystansu pokonał bramkarza gospodarzy Kamil Kuczok.

KS POLONIA MARKLOWICE – KS UNIA TURZA 1:4 (0:1)

0 – 1  Kamil Kostecki 42 min. asysta Dariusz Pawlusiński
0 – 2  Łukasz Kubica 54 min. asysta Piotr Glenc
0 – 3  Paweł Polak 86 min. asysta Marek Gładkowski
1 – 3  zawodnik testowany 89 min.
1 – 4  Kamil Kuczok 90 min. asysta Piotr Glenc

Sędziowali: Wiesław Grobelny (główny), Aleksander Sałaciński, Maciej Węgrzyk (asystenci)

Skład Unii I połowa: zawodnik testowany 1 – Tomasz Pogoda, Gabriel Szkatuła, Jan Krupiński, zawodnik testowany 2 – Dariusz Pawlusiński, Kamil Kostecki, zawodnik testowany 3, Paweł Polak, Łukasz Kubica – Dawid Pawlusiński
II połowa: zawodnik testowany 4 – Patryk Kocur, Jan Chlebik, Kamil Kuczok, Piotr Glenc – Dawid Pawlusiński (73` Paweł Polak), Paweł Staniczek, Szymon Plewka, Dariusz Pawlusiński (73` zawodnik testowany 3), Łukasz Kubica – Marek Gładkowski. Trener: Jacek Gorczyca