„Tylko” remis w meczu ze Skrą

W rozegranym w niedzielę meczu XXX kolejki rozgrywek III ligi Unia Turza zremisowała na własnym boisku ze Skrą Częstochowa 2:2. Do 68 minuty unici prowadzili 2:0 i nic nie wskazywało na to, że nie zdobędą kolejnego kompletu punktów. Goście współliderujący z Polkowicami tabeli naszej grupy, owszem mocno przycisnęli po stracie, tuż po przerwie drugiego gola, ale mnóstwo wrzutek w pole karne nie przynosiło spodziewanych efektów, dzięki uważnej grze naszej defensywy. Niestety w ostatnich 25 minutach straciliśmy dwie bramki, które mocno skomplikowały naszą sytuację w tabeli.. Niedzielny mecz mógł się podobać licznie zgromadzonym kibicom, ci jednak byli mocno zniesmaczeni postawą trójki sędziowskiej, która w drugiej połowie wszystkie „stykowe” sytuacje interpretowała na korzyść przeciwnika. W pierwszej części gry turzanie przeprowadzili kilka składnych akcji, po których można było usłyszeć dawno niesłyszane brawa. Na boisku w ogóle nie było widać różnicy zajmowanych przez oba zespoły miejsc w tabeli, wręcz to podopieczni Jacka Gorczycy nadawali ton grze. Zupełnie niewidoczny był lider klasyfikacji strzelców w naszej grupie Daniel Rumin, a największe zagrożenie goście stwarzali po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry wykonywanych przez Piotra Noconia i Krzysztofa Naporę. Początek meczu należał do Unii, już w 4 min. po składnej akcji całego zespołu z 12 metrów z półobrotu strzelał Marek Gładkowski, ale bramkarz gości był na posterunku. Kwadrans później był już jednak bez szans, kiedy to po dośrodkowaniu Sławomira Musiolika z bliska główkował Dawid Hanzel. Goście na stratę bramki odpowiedzieli w 22 min. ale „główkę” Noconia z 7 metrów obronił pewnie Piotr Paś. Do końca pierwszej połowy unici skutecznie pilnowali prowadzenia, które w 47 min. jeszcze podwyższyli. Kapitalnym uderzeniem spoza pola karnego Kamila Kosuta pokonał Musiolik, którego w 59 min. w ostatniej chwili zablokował Mateusz Woldan tym samym ratując swój zespół przed stratą kolejnego gola. Od tego momentu na boisku dominowali już goście i w 68 min. zdobyli kontaktowego gola. Akcję prawą stroną boiska zakończyło dośrodkowanie Oktawiana Obuchowskiego, piłka po drodze odbiła się od Piotra Szymiczka i spadła pod nogi Dawida Niedbały, a ten skorzystał z prezentu i z 8 metrów trafił tuż przy słupku. Ten gol wprowadził sporo nerwowości w grze naszego zespołu, po chwili goście mogli bowiem wyrównać, ale na szczęście uderzenie z bliska Noconia trafiło w poprzeczkę. Niestety w 85 min. tego szczęścia nam zabrakło, bowiem po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Noconia, Woldan niezbyt czysto trafił w piłkę, ale że do bramki było blisko, ta nieuchronnie do niej wpadła. W końcówce unici jakby złapali drugi oddech, jednak próba lobu Krzysztofa Sucheckiego była niecelna, a starcie w  polu karnym GładkowskiegoPiotrem Mastalerzem arbiter uznał jako czyste i tym samym spotkanie zakończyło się rezultatem remisowym.

KS UNIA TURZA – KS SKRA CZĘSTOCHOWA 2:2 (1:0)

1 – 0  Dawid Hanzel 19 min. (głową) asysta Sławomir Musiolik
2 – 0  Sławomir Musiolik 47 min. asysta Marek Gładkowski
2 – 1  Dawid Niedbała 68 min.
2 – 2  Mateusz Woldan 85 min.

Sędziowali: Rafał Rokosz (główny), Mariusz Giziński, Robert Boruta (asystenci). Widzów: 250. Żółte kartki: Sławomir Musiolik, Kamil Kuczok

KS UNIA TURZA: Piotr Paś – Piotr Glenc (74` Arkadiusz Lalko), Marcin Zarychta, Kamil Kuczok, Piotr Szymiczek – Dawid Pawlusiński (70` Piotr Trąd), Kamil Kostecki, Dariusz Pawlusiński, Marek Gładkowski, Sławomir Musiolik (82` Krzysztof Suchecki) – Dawid Hanzel. Pozostali rezerwowi: Marcin Musioł, Krystian Dudała, Paweł Staniczek, Paweł Polak. Trener: Jacek Gorczyca
KS SKRA CZĘSTOCHOWA: Kamil Kosut – Piotr Mastalerz, Adrian Błaszkiewicz, Mateusz Woldan, Karol Tomczyk (26` Adam Olejnik) – Krzysztof Napora, Sławomir Ogłaza, Adrian Musiał (54` Oktawian Obuchowski), Piotr Nocoń, Dawid Niedbała – Daniel Rumin (65` Damian Nowak). Pozostali rezerwowi: Łukasz Krzczuk, Eryk Krupa, Dominik Marek, Mariusz Holik. Trener: Paweł Ściebura